مضرات کرایوتراپی به جهت کاهش وزن

مضرات کرایوتراپی به جهت کاهش وزن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مضرات کرایوتراپی به جهت کاهش وزن

از آنجا که سلول های چربی نسبت به سرما حساس هستند از این خاصیت آنها در روش کرایوتراپی استفاده شده است و جهت رفع موثر چربی های موضعی نواحی مختلف بدن می توان از این روش استفاده کرد ، از این رو با دادن سرمای شدید به نواحی مختلف بدن می توان کاهش سایز در فرد ایجاد کرد ، اما آیا این روش عوارض جانبی دارد ؟ در این مقاله مضرات کرایوتراپی به جهت کاهش وزن مورد بررسی قرار گرفته شده است . در روش غیرتهاجمی کرایوتراپی ، به صورت سرپایی ، بدون ایجاد برش و بیهوشی ، در فرد لاغری موضعی ایجاد می شود . جهت کاهش سایز ، کافی است که دستگاه کرایوتراپی در معرض ناحیه مورد قرار گیرد ، بدین ترتیب سرمای حاصل از دست ، چربی های موضعی را از بین خواهد برد و دفع این چربی های نابود شده توسط متابولیسم طبیعی بدن خواهد بود . با توجه به چربی ناحیه ی مورد نظر تعداد جلسات درمانی مورد نیاز با کرایوتراپی مشخص خواهد شد  .

کاهش وزن یا کاهش سایز

به کمک روش کرایوتراپی می توان در فرد کاهش سایز ایجاد کرد زیرا از بین بردن چربی های موضعی که بیشتر دارای حجم هستند تا وزن ، موجب کاهش سایز در فرد خواهد شد ، اگر فرد قصد کاهش وزن را دارد باید از ورزش های مناسب لاغری و تغذیه برای کاهش وزن برای این منظور استفاده نماید .

نحوه ی انجام کرایوتراپی

در این روش پزشک متخصص بدون نیاز به جراحی و برش ، جهت کاهش سایز در فرد ، ناحیه مورد نظر در معرض سرمای شدید حاصل از دستگاه کرایوتراپی قرار می دهد ، با این کار سلول های چربی حساس به سرما از بین خواهند رفت و توسط بدن دفع می گردند  . انجام جلسات درمانی مورد نیاز با روش کرایوتراپی باید با فاصله ی حداقل دو ماه باشد . کاهش سایز حاصل از روش کرایوتراپی ، به 3 ماه زمان نیاز خواهد داشت .

مضرات کرایوتراپی

در رابطه مضرات کرایوتراپی می توان عنوان نمود که این روش ، متدی شناخته شده است که مورد تائید FDA ( سازمان دارو و غذای آمریکا ) قرار دارد و با انجام شدن این روش بر روی بیش از یک میلیون نفر ، عوارض جانبی خاصی از روش کرایوتراپی گزارش نشده است ، با این حال در مورد این روش عوارض جانبی و مضراتی وجود دارد که عبارتند از :
  • قرمزی و تورم پس از انجام عمل کرایوتراپی ، پس از 3 الی 4 روز ؛ خود به خود درمان خواهد شد .
  • ایجاد بیحسی در شکم و پهلو به صورت موقت
  • احساس گزگز موضعی
  • در صورت عدم رعایت فاصله ی استاندارد بین جلسات درمان ، در اثر سرما تاول ایجاد خواهد شد .
  • احتمال ایجاد زخم در افراد دیابتی
  • خطر نکروز
  • تغییر رنگ در افراد تیره پوست
  • خطر نورپارتی محیطی در نواحی اطراف اعصاب
کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X