عوارض لیزر تیرگی واژن در بارداری

عوارض لیزر تیرگی واژن در بارداری

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوارض لیزر تیرگی واژن در بارداری

دوران بارداری ، دوران بسیار حساس و آسیب پذیری برای مادر و جنین می باشد که برای به سلامت تمام کردن این دوران ، مادر باید مراقبت های لازمه را در این دوران به طور کامل رعایت نماید ، از این رو ، در این مقاله ، عوارض لیزر تیرگی واژن در بارداری مورد بررسی قرار گرفته شده است . زنان از تیره شدن پوست ناحیه تناسلی به شدت تنفر دارند و همواره در پی راه حلی مناسب و ماندگاری برای سفید کردن این ناحیه هستند  . تیرگی واژن در اثر عواملی نظیر ؛ ژن‌های ارثی ، تغییرات هورمونی ، زایمان ، بالا رفتن سن و عفونت باکتریایی ایجاد می شود .

لیزر تیرگی واژن

در رابطه با لیزر تیرگی واژن می توان عنوان نمود که هدف از روشن کردن واژن با لیزر این است که بافت‌های تیره‌تر ناحیه واژن یا حتی ناحیه ی پرینه به طور موثری درمان و سفید شود . تیرگی واژن ناشی از غلظت بالای ملانین زیر لایه اپیدرم در یک ناحیه مخصوص است که برای درمان آن با لیزر ، لایه اپیدرم ( لایه ی سطحی پوست ) در ناحیه سیاهی با لیزر برداشته می‌شود ، تا بدین ترتیب رنگ واژن روشن تر گردد . به هنگام سفید کردن واژن با لیزر می توان ناحیه ی مقعد را نیز سفید و روشن کرد  . 15 الی 45 دقیقه یک جلسه ی لیزر درمانی پوست واژن به طول خواهد انجامید . عمل رفع تیرگی واژن ، عملی سرپایی و ایمن می باشد که با ایجاد بیحسی موضعی قابل اجرا است .

عوارض لیزر در دوران بارداری

عوارض معمول لیزر تیرگی واژن شامل ؛ ورم ، قرمزی و احساس درد می باشد که عوارضی زودگذر و موقتی هستند و خود به خود برطرف خواهند شد . اگر چه تنها افراد مبتلا به بیماری های تنگی مجرای ادرار ، سیستمی یا موضعی جدی ، نمی توانند از این روش جهت درمان تیرگی واژن استفاده کنند و ممنوعیتی برای زنان باردار در این رابطه عنوان نشده است اما به دلیل متفاوت بودن واکنش افراد مختلف به لیزر ، به منظور جلوگیری از ایجاد هر گونه عارضه در زنان باردار توصیه می شود که این عمل زیبایی به دوران بعد از زایمان موکول گردد ، زیرا قبل از زایمان احتمال تیره شدن مجدد واژن به دلیل فشارهای زایمان وجود دارد . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X