هزینه و قیمت پی آر پی مو

هزینه و قیمت پی آر پی مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

هزینه و قیمت پی آر پی مو

امروزه در امر پزشکی، استفاده از روش های بازسازی سلول ها بسیار مورد توجه قرار گرفته و به جراحی زیبایی و درمان های پوست و مو نیز راه یافته است. در واقع با استفاده از این روش از سلول های خود فرد برای درمان بیماری های وی استفاده می شود. یکی از تکنیک های این روش، استفاده از روش درمانی پلاسمای غنی از پلاکت یا PRPمی باشد. این روش به کمک روش های مختلف درمان ریزش مو ، کاشت مو و جوانسازی پوست آمده است. آنچه در این بین ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است، قیمت پی آر پی مو است.

درمان PRP با استفاده از مقدار کمی از خون سانتریفیوژ شده بیمار و تزریق آن در منطقه مورد نظر انجام می شود. پس از آن، فاکتورهای رشد برای افزایش تکثیر سلول های ترمیم کننده آزاد می شوند.

بنا بر تحقیقات پزشکی انجام شده در بیمارستان جراحی های خاص نیویورک، تزریق پی آر پی درد ناشی از بسیاری از بیماری ها را کاهش داده و کارآیی بدن فرد را افزایش می دهد.

[caption id="attachment_17645" align="aligncenter" width="600"] درمان ریزش مو با پی آر پی[/caption]

درمان پی آر پی چیست؟

PRP باعث رشد مو در هنگام حضور فولیکولها می شود. افرادی که دارای ریزش موی سر و یا فولیکول های غیر موجود هستند باید از این نوع درمان برای جلوگیری از ریزش استفاده نمایند. پی آر پی (پلاسما غنی از پلاکت)  یک درمان سه مرحله ای است که در آن خون بیمار کشیده می شود، پردازش می شود و سپس به پوست سر تزریق می شود. بعضی از افراد جامعه پزشکی معتقدند تزریق PRP موجب رشد طبیعی مو می شود و با افزایش تولید خون به فولیکول مو و افزایش ضخامت شانه مو حفظ می شود. گاهی اوقات این روش با روش های دیگر ریزش مو یا داروها ترکیب می شود،در این مقاله می خواهیم شما را با فرآیند درمان پی آرپی آشنا نماییم:

فرایند درمان PRP

درمان پی آر پی یک فرایند سه مرحله ای است. اکثرا پی آر پی ها نیاز به سه درمان با 4تا6 هفته فاصله دارند. مرحله ی اول : ابتدا حدود 80-35 سی سی از خون شما(به طور معمول از بازو) گرفته می شود این حرکت مانند آزمایش خون انجام می شود و در یک دستگاه سانتریفیوژ قرار دادده می شود، این دستگاه در 10تا 20 دقیقه چرخانده میشود و به سرعت اجزای خون را از تراکم های مختلف جدا میکند.  مرحله دوم : پس از حدود 10 دقیقه در سانتریفیوژ، خون شما به سه لایه تقسیم خواهد شد:
  •  پلاسمای خون پلاکتی
  • پلاسما غنی از پلاکت
  • سلول های قرمز خون
مرحله سوم : پلاسمای غنی از پلاکت به یک سرنگ تزریق شده و سپس به قسمت های پوست سر تزریق می شود که منجر به افزایش رشد مو میشود،این تزریق سریع و مقرون به صرفه فقط چند دقیقه طول می کشد. [caption id="attachment_17644" align="aligncenter" width="600"] مراحل تزریق پی آر پی[/caption]

PRP در درمان ریزش مو و تأثیر آن بر رشد مو

موفقیت های زیادی در تأثیر PRPبر رشد مو مشاهده شده است. تزریق PRP، رشد مو را بهتر و سریعتر کرده و حتی در ترکیب با روش های جراحی ترمیم مو ، بهترین تأثیر را دارد. پزشکان از پی آر پی به عنوان ماده حاصلخیز کننده رشد مو نام می برند. اثر روش PRP به عنوان روشی مستقل برای رشد مو بدون انجام عمل جراحی نیز بسیار چشمگیر بوده است.

مزایای روش درمانی PRP

مزایای روش درمانی PRP برای درمان ریزش مو عبارتست از:

  • راحت بودن، روش غیر جراحی؛
  • زمان کوتاه انجام هر تزریق که حدود ۱ ساعت به طول می انجامد؛
  • نتایج مطمئن و قابل اطمینان؛
  • دوره نقاهت کوتاه؛
  • بازگرداندن حالت زیبا و طبیعی به چهره فرد.

در کلینیک های تخصصی پوست و مو ، روش ها ، داروها و عمل های بسیاری به منظور حفظ و ایجاد تراکم مناسب و دلخواه مو برای بیماران دچار ریزش مو ، صورت می پذیرد. از روش های نوین و کم عارضه ی تقویت موها می توان به روش پی آر پی اشاره نمود.

پی آر پی در واقع روش طبیعی سلول درمانی با هدف افزایش سرعت درمان در بیماران مبتلا به ریزش موو کم پشتی مو است .

[caption id="attachment_17643" align="aligncenter" width="600"] prp موی سر خانم ها[/caption]

پی آر پی چگونه باعث رشد فولیکول های مو شده و از ریزش آنها جلوگیری می کند؟

جهت تهیه ی ماده ی پی آر پی ، در مراکز تخصصی ، چند سی سی از بیمار خون گرفته می شود ، این خون توسط متخصص در دستگاه مخصوص سانتریفیوژ همراه با ژل پی آر پی طی دو مرحله ده تا پانزده دقیقه ای نیروی گریز از مرکز دستگاه چرخانده می شود ، در نهایت با با جدا سازی اجزای خون مانند پلاکت ها و چسبیدن آنها به ژل پی آر پی ، ژل تغلیظ شده ای بدست می آید که دارای عوامل رشد دهنده ی فراوانی چون پلاسما ، پلاکت است .

این پی آر پی تغلیظ شده موجب افزایش اثرات درمانی در ریزش موها می گردد. پس از بدست آمدن ماده ی پی آر پی مناسب ، این ماده توسط متخصص با سوزن های بسیار ریز با بیحسی موضعی در نقاط مختلف سر با عمق سه تا چهار میلی متری توسط تزریق های متعدد انجام می شود. با تزریق پی آر پی به فولیکول های مو ، این ریشه های آسیب دیده به طور قابل ملاحظه ای توسط پلاکت های خون تغذیه شده  و رشد طبیعی موها حاصل می گردد که با این روش ، شاهد پر پشت شدن موها ، تقویت و افزایش ضخامت موها خواهیم بود .

سایر کاربردهای PRP

از پی آر پی به دلیل خاصیت ترمیم کنندگی بالا آن ، در ترمیم و التیام زخم ها نیز استفاده می گردد. اگر فردی به طور کامل فولیکول های موی خود را از دست داده باشد ، کاندید مناسبی جهت تزریق پی آر پی نخواهد بود ، زیرا پی آر پی به تقویت فولیکول های کم رشد که در فاز خواب فرو رفته اند ، کمک می کند . پس از تزریق پی آر پی به پوست سر نیازی به استراحت نخواهد بود و فرد می تواند به راحتی به فعالیت های روزانه ی خود بازگردد. ایجاد بیحسی در سر ، آماده سازی ماده ی پی آر پی و تزریق آن به نواحی مختلف سر ، توسط پزشک حدود یک ساعت زمان نیاز دارد . تورم حاصل از تزریق های متعدد در استفاده از پی آر پی بعد از چند ساعت بر طرف خواهد شد.

[caption id="attachment_984" align="aligncenter" width="1750"] هزینه و قیمت پی آر پی مو[/caption]

قیمت پی آر پی مو چقدر است؟

قیمت پی آر پی مو بسیار قابل توجه است. زیرا ممکن است شدت کم پشتی مو و ریزش مو به حدی باشد که به جلسات بیشتری برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز باشد. همچنین PRP می تواند با سایر روش های کاشت مو ترکیب شود که در هزینه پی آر پی مؤثر است. به علاوه کلینیک پوست و مو مورد انتخاب برای انجام عمل پی آر پی نیز در هزینه پی آر پی مو تأثیر می گذارد.

در زمان انتخاب کلینیک، جدا از توجه به هزینه تزریق پی آر پی مو، ابتدا سعی کنید بهترین مرکز پی آر پی در تهران یا شهر محل سکونت خود را انتخاب نمایید. زیرا در اینصورت می توانید از منصفانه بودن قیمت تزریق PRP و ارائه خدمات با کیفیت مطمئن باشید.

هزینه ی تزریق پی آر پی با توجه به روش صحیح آماده سازی ، قیمت کیت ژل پی آر پی، دستمزد متخصص و تعداد کیت های مصرفی در هر فرد متغییر خواهد بود . اگر می خواهید از هزینه ی دقیق تزریق پی آر پی موی خود آگاه شوید ، می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی و معتبر ایران نوین از مشاوره ی حضوری متخصصین این عمل بهره برده و از هزینه ی آن به طور کامل مطلع شوید. متخصصین و مشاورین با تجربه ی کلینیک ایران نوین با خدمت رسانی فعال منتظر حضور شما در این مرکز هستند .

کاشت ابرو،کلینیک کاشت ابرو،کلینیک پوست و مو ایران نوین

منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X