عوارض و خطرات سابسیژن تراپی با کانولا

عوارض و خطرات سابسیژن تراپی با کانولا

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوارض و خطرات سابسیژن تراپی با کانولا

جوش ها بر روی پوست موجب ایجاد اسکارهایی فرو رفته در خواهند شد که پوست را بسیار ناهموار خواهند کرد ، افرادی که به این نوع عارضه ی پوستی دچار هستند ، با روش سابسیژن تراپی می تواند از این عارضه ی پوستی رها شوند ، از این رو در این مقاله ، ضمن معرفی روش سابسیژن تراپی ، عوارض سابسیژن تراپی با کانولا مورد بررسی قرار گرفته شده است .

سابسیژن تراپی

در رابطه با سابسیژن تراپی می توان عنوان نمود که در این روش پزشک متخصص به منظور درمان جای جوش ، با استفاده از کانولا نوارهای نگهدارنده ی اسکار زیر پوست را متلاشی می سازد ، بدین ترتیب پوست ناحیه اسکار رها شده و بالا خواهد آمد ، در نتیجه پوست صاف می گردد ، زخم ایجاد شده در زیر پوست نیز موجب تحریک کلاژن سازی و افزایش جریان خون موضعی ، ترمیم و بازسازی بافت پوست زیر اسکار خواهد شد ، بدین ترتیب با پر شدن بافت زیر پوست اسکار ، درمان موثر اسکار انجام خواهد شد . هرچه اندازه ی اسکارهای پوست کوچکتر و کم عمق تر باشند ،نتایج حاصل از سابسیژن پوست ، موفق تر و سریع تر خواهد بود اساس کار سابسیژن تراپی پاره کردن بافت های فیبروتیک متصل به اسکار می باشد .

کانولا

کانولا لوله ای بسیار ظریف و کوچک می باشد که به گونه طراحی شده که نوک آن کند بوده و برخلاف سوزن های نوکور که در روش قدیمی سابسیژن تیره و برنده بودند ، باعث درد و عوارض کمتری خواهد شد . [caption id="attachment_14399" align="aligncenter" width="600"] Subseignotherapy[/caption]

تاثیرات سابسیژن

تولید کلاژن و الاستین سازنده ی قوام و حالت ارتجاعی پوست ، در اثر زخم های ایجاد شده در زیر سطح پوست ، موجب ترمیم و بازسازی مشکلات پوستی نظیر ؛ اسکارها و چین و چروک  خواهد شد . در روش سابسیژن تراپی با کانولا بدون ایجاد برش به کمک ایجاد سوراخی از کنار گوش و از داخل موهای خط ریش ، کانولا به زیر پوست وارد می شود و بریدن بافت های فیبروتیک توسط آن انجام می شود .

تعداد جلسات مورد نیاز

تعداد جلسات مورد نیاز با سابسیژن با توجه شدت و عمق اسکار پوستی ، بین 1 الی 3 جلسه خواهد بود .

عوارض سابسیژن تراپی با کانولا

اگر چه در روش جدید ، استفاده از کانولا به جای استفاده از سوزن مخصوص سابسیژن عوارض سابسیژن تراپی را کمتر کرده است با این حال عوارض این روش ترمیم پوست شامل ؛ درد ، تورم و کبودی و در موارد نادرتر ایجاد یک ندول از بافت همبند خواهد بود .

درمان عوارض سابسیژن تراپی

درد و تورم : جهت تسکین درد و تورم استفاده از کمپرس سرد در چندین نوبت بسیار موثر می باشد . کبودی : به منظور جلوگیری از کبودی ، یک هفته قبل از درمان بابد مصرف وارفارین ، آسپرین و ایندومتاسین قطع گردد . ندول :  تزریق آمپول تریامسینولون رقیق و مصرف آنتی بیوتیک داکسی سیکلین گره ندول را از بین خواهد برد . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X