رفع کبودی پس از سابسیژن صورت در دوران نقاهت

رفع کبودی پس از سابسیژن صورت در دوران نقاهت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

رفع کبودی پس از سابسیژن صورت در دوران نقاهت

همواره عمل های زیبایی مخصوصا آن دسته از عمل هایی که با برش و جراحی همراه هستند ، با عوارضی نظیر کبودی و ورم همراه بوده و برای فرد ناراحتی ایجاد خواهند کرد ، لذا به اقداماتی نیاز هست که بتوان این عوارض را هر چه سریع تر بهبود بخشید ؛ از این رو در این مقاله ، رفع کبودی پس از سابسیژن صورت در دوران نقاهت مورد بررسی قرار گرفته شده است .

سابسیژن صورت

در رابطه با سابسیژن صورت می توان عنوان نمود که به کمک این روش جراحی کوچک زیر پوستی اما بدون برش ، می توان فرورفتگی های حاصل از اسکار جای جوش و چروک ها به شکل مطلوبی درمان نمود . به منظور انجام عمل سابسیژن صورت ، پزشک متخصص پوست پس از ایجاد بیحسی موضعی در ناحیه ی مورد نظر ، به کمک لبه های تیز سوزن مخصوصی به نام هیپودرمیک  با جلو عقب کردن سوزن ، نوارهای نگهدارنده ی اسکار زیر پوست را از بین می برد ، با این کار پوست بالا آمده و صاف خواهد شد و زیر فرورفتگی حاصل از اسکار به کمک کلاژن سازی پوست ترمیم و پر خواهد شد و بدین ترتیب فرو رفتگی به شکل موثری درمان میگردد .

تعداد جلسات درمان

تعداد جلسات درمان با سابسیژن به عمق و شدت فرورفتگی و واکنش بدن به درمان مشخص می گردد ، انجام دو الی سه جلسه درمان جهت مشاهده ی نتایج نسبی لازم خواهد بود .

اقدامات و مراقبت های قبل از انجام سابسیژن :

انتخاب کلینیک و جراح حرفه ای مراجعه به مشاوره و کسب راهنمایی جهت انجام سابسیژن تعیین وقت قبل از سابسیژن بیمار حمام نماید. اگر جزء بیماران خاص می باشد (ناراحتی قلبی،سر و...) به پزشک معالج اطلاع دهد. قبل از انجام سابسیژن، صورت را با آب و صابون شستشو داده و چربی، دارو و یا مواد آرایشی را پاک نماید. در صورت مصرف هرگونه دارو به پزشک معالج اطلاع و در مورد قطع آن مشورت نمایید. در صورت بارداری و یا شیردهی به پزشک معالج اطلاع دهید. حساسیت به هر نوع دارو را باید به پزشک خود اطلاع دهد. دوران نقاهت سابسیژن بعد از سابسیژن بیمار باید به مدت 24 تا 48 ساعت از تماس آب با سوراخ های ایجاد شده در طرفین صورت اجتناب فرماید و روی آنها پماد تجویز شده بزند.کبودی بعد از عمل در منطقه درمان طبیعی است که در مدت یک هفته بهبود می یابد . گاهی بعد از انجام جراحی سابسیژن اسکارها دیده می شود و بیمار از انجام سابسیژن خود رضایت ندارد برای بهبود بیشتر بیمار نیاز به تعداد جلسات بیشتری دارد،و با مشورت از پزشک خود مجدد عمل سابسیژن را انجام دهد.

جلسه ی اول درمان

در جلسه ی اول درمان جهت مشخص شدن واکنش بدن به این نوع درمان ، گستردگی و عمق سابسیژن ، باید محدود باشد .

رفع کبودی پس از سابسیژن صورت

جهت رفع موثرتر و زودتر کبودی پس از سابسیژن صورت در دوران نقاهت ، از کمپرس سرد باید به طور مرتب استفاده کرد و همچنین داروهای ضدالتهاب و آنتی بیوتیکی که پزشک متخصص پوست تجویز می کند باید به موقع مصرف گردد .

عوارض جانبی سابسیژن صورت

این روش اگر چه با نتایج بسیار مطلوبی برای رفع موثر جای جوش همراه است اما عوارضی نظیر ؛ ورم ، درد ، اسکار ناهموار و قرمزی پوست نیز پس از انجام آن ایجاد و پس از چند برطرف خواهند شد .

هزینه ی سابسیژن صورت

هزینه ی سابسیژن صورت با توجه به تعداد جلسات درمانی مورد نیاز ، تعداد اسکار و شدت آنها و دستمزد پزشک متخصص تعیین خواهد شد . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X