ضررهای پروتز لب چیست؟

ضررهای پروتز لب چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

ضررهای پروتز لب چیست؟

لب ها باعث زیبا تر شدن چهره و جذابیت افراد می شوند به طوری پس از چشم ها این قسمت از قسمت های تاثیر گذار در زیبایی محسوب می شود. امروزه با گسترش علم دیگر نیازی به نگران بودن در مورد داشتن لب های کوچک ندارید. پروتز در واقع به معنی جایگذاری یک پروتز که معمول از جنس سیلیکون است در لب  و برجسته کردن آن است. از روش ها دیگر مانند تزریق ژل و چربی نیز برای برجسته کردن لب ها استفاده می کنند. در روش پروتز دو برش کوچک در کناره ی لب ایجاد می کنند و پروتز را در آن قسمت قرار می دهند و سپس لب ها را بخیه می زنند. افرادی که لب های باریکی دارند یا در اثر سکته لب های آن ها تغییر شکل داده اند و افرادی که در اثر بالارفتن سن لب آن ها کوچک شده است متقاضیان پروتز لب به شمار می روند. برجسته سازی لب نیز مانند سایر روش های زیبایی مزایا و معایب مختص به خود را دارد که در این مقاله به بررسی ضررهای پروتز لب می پردازیم.

ضررهای پروتز لب

پروتز لب نیز مانند سایر عمل های زیبایی عوارض خاص خود را دارد اما نسبت به سایر عمل های زیبایی به مدت ریکاوری کم تری نیاز دارد در زیر به بخش از این عوارض اشاره شده است:
  1. بیش از حد برجسته شدن لب ها به صورتی که با بقیه ی اجزای صورت هماهنگی نداشته باشد.
  2. کبودی و تورم لب ها
  3. دچار عفونت شدن پروتز
  4. در بیمارانی که بیماری دیابت، لوپوس و تبخال دارند پروتز انجام نمی دهند.
  5. سفت شدن لب
  6. بیرون زدگی پروتز
  7. حالت غیر طبیعی و سفت لب ها در هنگام لمس
  8. غیر قابل بازگشت بودن نتایج
  9. امکان نا متقارن شدن لب ها
  10. ایجاد جای زخم
پس از عمل در صورت بروز آمدن مشکل عمل اصلاحی انجام می شود. بنابراین انتخاب جراح ماهر و قابل اعتماد یک اقدام هوشمندانه در جراحی های زیبایی و مخصوصا پروتز لب ها محسوب می شوند.

هزینه و اقدامات بعد از عمل

هزینه ی پروتز لب از سایر روش ها مانند تزریق ژل و چربی بیشتر است اما ماندگاری بیشتری دارد در سایر روش ها ژل و چربی باید به طور مکرر تزریق شود و هزینه ی آن بستگی زیادی به نوع بیهوشی، جراح و نوع و اندازه ی پروتز دارد. بعد از عمل نباید از وسایل آرایشی استفاده کنید و از قرار گرفتن در مقابل نور شدید خورشید و سیگار کشیدن خودداری کنید و نیاز است که یک هفته استراحت کنید. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X