چرا پزشکان کاشت موی وسط سر را برای ریزش موی زنانه توصیه می کنند؟

چرا پزشکان کاشت موی وسط سر را برای ریزش موی زنانه توصیه می کنند؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چرا پزشکان کاشت موی وسط سر را برای ریزش موی زنانه توصیه می کنند؟

ریزش مو در زنان و مردان در اثر عوامل مختلفی رخ می دهد که شایع ترین علت ریزش موها ، عامل ژنتیکی و هورمونی می باشد که از نشانه های آن ، می توان به ریزش موی جلوی سر و قسمت وسط سر اشاره نمود ، از این رو در این مقاله به بررسی کاشت موی وسط سر پرداخته شده است .

کاشت موی وسط سر

در رابطه با کاشت موی وسط سر می توان عنوان نمود که موهای ناحیه ی سر دارای گیرنده های خاص هورمون های جنسی هستند که این هورمون ها می توانند بر ریزش موها تاثیر بگذارند ، در مردان ابتدا جلو سپس وسط سر دچار ریزش مو می شود و در نهایت این دو ناحیه به هم می رسند ، لذا ریزش موهای اطراف گوش و دو طرف سر جزو این دسته نیستند ، اما در زنان تمام موهای ناحیه سر دارای گیرنده ی هورمونی هستند ، بنابراین ریزش موی وسط سر زنان نیز مانند الگوی مردانه ، از جمله ریزش دائمی مو می باشد ، از این رو پزشکان کاشت موی وسط سر را برای ریزش مو در خانم ها توصیه می کنند . در واقع شواهد نشان می دهد که عامل هورمونی ریزش مو ، در معمولی ترین شکل ریزش موی دائمی ، فقط ناحیه ی بالای سر را تحت تاثیر قرار می دهد و با کاشت مو در این ناحیه می توان موهای از دست رفته را جبران نمود .

نشانه های ریزش هورمونی موی زنانه

موی زائد ، وجود جوش در صورت و بدن ، عادت های ماهانه ی نامرتب ، سابقه ی کیست تخمدان ، ریزش موی وسط سر و پیشرفت آن ، از جمله نشان های وجود علل هورمونی ریزش مو در زنان می باشد .

درمان ریزش موی زنانه با کاشت مو

از آنجا که زنان بیش از مردان ، دچار اختلالات هورمونی می شوند ، از این رو لازم است ابتدا با مراجعه به یک متخصص ریزش مو، علت ریزش مو تشخیص و درمان شود تا در صورت کاشت مو و پیوند خوردن موها ، مجددا شاهد ریزش موها نباشیم . پس از درمان اختلالات هورمونی ، با توجه به روش انتخابی و وسعت ناحیه موهای ریزش کرده ، جراح با بیحسی موضعی تعداد گرافت موهای لازم را از ناحیه بانک موهای پشت سر که در برابر هورمون ریزش مقاوم هستند ، خارج کرده ، موها را استریل نموده و از ناخالصی ها جدا می سازد ، سپس با ایجاد بیحسی موضعی در وسط سر ، فولیکول های مو را با دقت بالایی در خط رویش طراحی شده ، پیوند زده می شوند .

عمل زیبایی کاشت مو

موهای کاشته شده در وسط سر طی یک الی دو هفته پس از کاشت خواهند ریخت و طی ماه های بعد مجددا رشد خواهند کرد ، نتیجه نهایی از کاشت فولیکول های مو در ناحیه سر به 9 الی 12 ماه نیاز خواهد داشت که پس از این مدت ، موهای پیوندی به طور کامل رشد کرده و مانند دیگر موهای فرد طبیعی به نظر می رسند و قابل تفکیک نیستند ، همچنین این موها را  مانند دیگر موها می توان رنگ کرد و یا حالت داد . کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X