بهترین روش برای درمان ریزش مو کششی

بهترین روش برای درمان ریزش مو کششی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش برای درمان ریزش مو کششی

گر چه عوامل زیادی به طور غیر ارادی در ریزش مو موثر می باشند اما برخی کارهای ارادی انسان نیز موجب ریزش مو می گردند که برای جلوگیری از این نوع امور ارادی که دلیلی برای ریزش مو می گردند  باید از انجام آنها خود داری نمود یکی از کارهایی که منجر به ریزش مو مخصوصا در زنان دلیل افزایش ریزش مو می شود ، ایجاد حالت کششی در موها می باشد اما بهترین روش برای درمان ریزش مو کششی چه روشی می باشد.

ریزش مو کششی

ریزش موی کششی به دلیل کشیدن بیش از اندازه مو ایجاد می گردد، حالت ریزش مو بر اثر کشش زیاد مو به مرور ایجاد می گرد و به دلیل کشیده شدن موی سر بر اثر بافت محکم ، استفاده مداوم از گل سر ، استفاده از هدبند و پیچاندن بیش از اندازه مو در هنگام بستن مو ایجاد می شود، عادت دائمی و بستن محکم موی سر باعث می گردد تا پیاز مو ضعیف گردد و موها به مرور نازک شوند و سپس تمام ریشه مو سست گردد و مو دچار ریزش مخصوصا در ناحیه شقیقه سر گردد.

 علت ریزش موی کششی

مو به دلیل زنده بودن دائما در حال رشد می باشد و نحوه رشد مو توسط پیاز مو و فولیکول های مو تنظیم می گردد ، هنگامی که مو تحت فشار و کشیدن قرار بگیرد ریشه مو یا همان پیاز مو در واکنش به فشار ایجاد شده دچار سستی می گردد و بعد از مدتی فولیکول مو از بین می رود و مو به مرور زمان دچار ریزش می شود.

بهترین درمان برای ریزش مو کششی

عارضه ریزش کششی مو عارضه ای می باشد که در صورت تکرار و مداومت در محکم بسته شدن موها منجر به از بین رفتن دائمی پیاز مو می گردد و هیچ روش درمانی در مورد رفع ریزش و رویش دوباره مو کاربرد نخواهد داشت و فقط می توان در مورد این نوع از بیماران پیوند و کاشت مو را انجام داد. اما اگر در مراحل اولیه و نازک شدن تار موها بر اثر محکم بسته شدن مراحل درمان آغاز گردد و هنوز فولیکول مو و پیاز آن زنده باشند می توان با استفاده از روش هایی مانند مزوتراپی ، استفاده از محلول ماینوکسیدیل ، پی آرپی و درمان های خانگی که جریان خون را در پوست افزایش می دهند فولیکول مو را تغذیه نمود و شاهد رشد مجدد مو در نواحی ریخته شده بود. بهترین درمان برای رفع ریزش موی کششی جلوگیری از وقوع این عارضه می باشد، عدم استفاده از گیره های سفت و محکم  ، بستن موها به صورت شل، بافت ساده مو و عدم استفاده از سشوار و اتوی مو بهترین روش برای عدم ایجاد ریزش موی کششی می باشد . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X