بهترین جایگزین ماینوکسیدیل برای ریزش مو در جوانی

بهترین جایگزین ماینوکسیدیل برای ریزش مو در جوانی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین جایگزین ماینوکسیدل برای ریزش مو در جوانی

یکی از شایع ترین علل ریزش مو در دوران جوانی مخصوصا در مردان تغییرات هورمونی مربوط به این دوران می باشد که  این ریزش مو با وراثت نیز در ارتباط خواهد بود ، ریزش مو در دوران جوانی عمدتا به حالت ریزش سکه ای و کم پشتی مو ایجاد می گردد که به دلیل تغییر در ظاهر جوانان با واکنش آنها مواجه خواهد شد و به دنبال روش هایی برای کنترل ریزش و رشد مجدد موهای خود خواهند بود اما بهترین جایگزین ماینوکسیدیل برای ریزش مو در جوانی چه روش درمانی  می باشد.

جایگزین ماینوکسیدیل

جوانانی که به دلیل خاصی در استفاده از محلول به دلیل عوارض آن محدودیت دارند برای جلوگیری از ریزش مو می توانند استفاده از قرص فناسترید را که باعث کاهش ریزش مو می گردد زیرا مصرف این دارو هورمون های جوانان را متعادل می نماید که همین عدم تعادل هورمون ها یکی از دلایل عمده ریزش مو در جوانان می باشد. یکی دیگر از روش های جایگزین شده محلول ماینوکسیدیل تزریق کورتیزون به پوست سر می باشد که در درمان  ریزش موی سکه ای موثر خواهد بود، برای ریزش موی سر انواع کرم ها و پماد در بازار وجود دارد که در مورد تاثیر این کرم ها اطلاعات دقیقی در دسترس نمی باشد  و ممکن است برخی از این کرم ها به رشد مجدد مو کمک نمایند.

مزوتراپی مو

یکی از روش های جایگزین ماینوکسیدیل مورد استفاده جوانان برای تحریک مجدد مو و رفع ریزش مو روش مزوتراپی می باشد که این روش در دوران جوانی که اوایل شروع مشکلات مو می باشد و هنوز فولیکول های مو زنده هستند روشی موثر برای تقویت فولیکول های مو و تولید فیبر در پوست می باشد در این روش از طریق سوزن های ریز دستگاه محلول های خاصی که موجب تقویت فولیکول مو می گردند به زیر پوست و در عمق مناسب پوست تزریق می گردد و از این طریق پیاز مو تقویت و جهت رشد مجدد تحریک می گردد.

روش های جراحی

پیوند مو آخرین روش در درمان کم پشتی مو می باشد که آخرین روشی می باشد که جایگزین ماینوکسیدیل موضعی خواهد بود زیرا در مواقعی که فولیکول مو از بین رفته باشد و پیاز مو با هیچ روش درمانی احیا نگردد آخرین راه کار برای پرپشت کردن مو روش پیوند مو می باشد که این روش به دلیل خطرهای احتمالی آن مانند عفونت و باقی ماندن اثر زخم در پوست آخرین راهکار برای درمان ریزش مو طاسی سر در جوانان می باشد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X