بهترین روش برای کاهش خطوط استریا و کنترل لک استریا چیست؟

بهترین روش برای کاهش خطوط استریا و کنترل لک استریا چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش برای کاهش خطوط استریا و کنترل لک استریا چیست؟

خطوط استریا و ترک های پوستی که خطوطی سفید رنگ می باشند در لایه های سطحی پوست ایجاد می گردند و پوست در این حالت نازک و چروک نیز خواهد بود و افرادی که دچار این مشکل می گردند همواره به دنبال بهترین روش برای کاهش این ترک ها می باشند اما بهترین روش برای کاهش خطوط استریا و کنترل لک استریا چیست.

کاهش خطوط استریا

کاهش خطوط استریا با روش های زیادی مانند لیزر درمانی و استفاده از انواع کرم ها و  ژل ها  و درمان های خانگی ممکن می گردد وبا توجه به نوع پوست و عمق خطوط ایجاد شده  و زمان ایجاد ترک ها بدن نسبت به درمان واکنش نشان می دهد و در هر بیماری ممکن است خطوط تا حد زیادی کاهش یا محو گردند .

لیزر درمانی استریای پوست

در لیزر درمانی با استفاده از امواج لیزر لایه هایی از پوست که دچار استریا شده برداشته می شود و از این طریق پوست شفاف سازی و جوان سازی می گردد.

مزوتراپی

در روش مزوتراپی پوست برای کاهش خطوط استریا مواد معدنی و ویتامین ها و اسید هیالورونیک به پوست تزریق می گردد تا سلول های پوست تحریک گردند و کلاژن بیشتری تولید نمایند و از این طریق با آبرسانی بیشتر به پوست حالت ترک خوردگی آن تا حدودی کاهش پیدا خواهد کرد.

میکرونیدلینگ

در این روش درمانی برای تحریک پوست به کلاژن سازی با استفاده از سوزن های ریز در پوست زخم ایجاد می گردد و پوست برای بهبود طبیعی خود کلاژن بیشتری تولید می نماید و از این طریق پارگی لایه درم که باعث ترک خوردگی پوست شده درمان می گردد.

استفاده از کرم ها و تزریق پی آر پی

گر چه کرم های زیادی برای رفع ترکهای پوستی وجود دارد اما این کرم ها اغلب در مراحل اولیه ایجاد ترک ها و لکه های استریا کاربرد دارند و در مواردی که مدتی از ایجاد استریا در پوست گذشته باشد و استریا به رنگ سفید در آمده باشند این نوع کرم ها چندان کارآیی ندارند ، در روش پی آر پی برای رفع ترک های پوستی پلاکت غنی شده از خون خود بیمار به پوست تزریق می شود و از طریق کلاژن سازی بیشتر خطوط استریا کاهش پیدا خواهند کرد.

بهترین روش کاهش استریا و کنترل لک استریا در پوست

هنگامی که در اثر کشیده شدن بیش از حد پوست در آن شیارهایی رگه مانند ایجاد می شود ظاهر ناخوشایندی برای پوست ایجاد می گردد و افرادی که در مورد وجود این ترک های پوستی نگرانی دارند و در  استفاده از روش های  لیزری و استفاده از کرم ها شک دارند می توانند با استفاده از روش های خانگی در مراحل اولیه تشکیل این ترک ها تا حد زیادی از ماندگاری این لک ها بر روی پوست جلوگیری نمایند ، استفاده از روغن کرچک، آلوئه ورا، برگ یونجه ، شکر ، آب لیمو و عسل طبیعی و  ماساژ پوست با این مواد طبیعی تا حد قابل توجهی ترک های پوستی را محو می نماید. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X