بهترین پماد برای بهبود استریای شکمی

بهترین پماد برای بهبود استریای شکمی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین پماد برای بهبود استریای شکمی

استریا یا همان ترک های شکمی به خطوط ایجاد شده بر روی شکم یا پهلو و ران ها گفته می شود که در زنان بیشتر بر اثر بارداری و دد مردان به دلیل افزایش وزن ایجاد می گردند، روش های زیادی برای ازبین بردن این خطوط بر روی بدن وجود دارد که تاثیر آنها در هر بیماری متفاوت خواهد بود اما بهترین پماد برای بهبود استریای شکمی چه پمادی می باشد.

استریای شکمی

استریای شکمی یا خطوط شکم هنگامی ایجاد می شوند که قسمت اصلی پوست که درم نامیده می شود و عناصر اصلی تشکیل دهنده آن کلاژن و الاستین می باشد و حالت کششی پوست را حفظ می نمایند بر اثر کشیده شدن زیاد پوست در بارداری و چاقی پاره می شوند و در ابن هنگام پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و دچار خطوط صورتی رنگ و قرمز رنگ می شود که اگر این خطوط به موقع درمان نگردند به حالت سفید رنگی تغییر رنگ می دهند و در مقابل درمان مقاوم خواهند شد و درمان آنها به زمان بیشتری نیازمند خواهد بود.

بهترین پماد برای درمان استریای شکمی

افرادی که به دنبال پماد یا ژلی برای درمان خطوط استریا ایجاد شده روی شکم و پهلو ، ران و سینه های خود می باشند ‌با نام های تجاری فراوانی مواجه می گردند که در تبلیغات آنها این ادعا مطرح شده است که موجب از بین رفتن کامل استریا در پوست بدن می شوند اما طبق نظر متخصصین هیچکدام از این پماد یا ژل ها به تنهایی نمی توانند این خطوط را به طور کامل برطرف نمایند. انتخاب هر پماد جهت رفع استریا باید حتما تحت نظارت متخصص پوست صورت گیرد و در کنار آن بیمار با رعایت رژیم غذایی مناسب و سرشار از ویتامین های AوEوC که کمبود آنها در بدن موجب استریا می گردد و در موادی مانند کلم بروکلی، مرکبات، توت فرنگی ، میوه ها و سبزیجات به وفور پیدا می شوند در کنار خواص درمانی برخی از پماد ها و ژل های معتبر و تایید شده توسط متخصصین تا حد زیادی می توان این خطوط استریا را محو نمود.

عوامل موثر در نتایج درمان استریا

ایجاد استریای شکمی در هر بیماری به نوع پوست وی و مقاومت الاستین پوست در برابر کشش بستگی دارد و در مورد استریای شکم قدیمی که رنگ آنها از صورتی بودن و قرمزی به سفید  تغییر حالت داده مصرف هیچ پماد و کرمی موثر نخواهد بود و معمولا بیماران برای از بین بردن این خطوط از انواع لیزرها و تزریق پی آر پی در شکم استفاده می نمایند. به طور کل در مورد استریا نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرد این امر می باشد که درمان استریا در مراحل اولیه به وجود آمدن آن که ترک ها هنوز صورتی و یا بنفش می باشد نتایج بهتری در بر خواهد داشت و درمان در مورد آنها موثرتر خواهد بود تا زمانی که استریا به شکل سفید رنگ تغییر پیدا کند در آن حالت پوست در مقابل درمان مقاوم خواهد شد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X