سن مناسب برای درمان لیزر زخم پوست

سن مناسب برای درمان لیزر زخم پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

سن مناسب برای درمان لیزر زخم پوست

با توجه به نوع ، وسعت و شدت مشکلات و عوارض بافت پوست ، به دلیل حساسیت و شکننده بودن آن جهت انجام عمل ها و روش هایی زیبایی و جوانسازی پوست ، باید فرد در سن خاصی به این گونه عمل ها اقدام کند ، از این رو در این مقاله ، سن مناسب برای درمان لیزر زخم پوست مورد بررسی قرار گرفته شده است .

لیزر زخم پوست

در رابطه با لیزر زخم پوست می توان عنوان نمود که در اثر زخم های مختلفی که بر روی پوست ایجاد می شود ، پس از  بخیه و ترمیم زخم توسط بدن ، در محل زخم ، جای زخم و بخیه که به شکل ناهمواری فرو رفته یا تو رفته است ، باقی خواهد ماند و از نظر زیبایی نمای بسیار بدی در پوست ایجاد خواهد کرد ، در صورتی که درمان های موضعی جهت رفع جای زخم موثر واقع نشود ، می توان از لیزر درمانی جای زخم و بخیه استفاده کرد . در لیزر درمانی جای زخم ، در اثر تغییراتی که لیزر در لایه های عمقی پوست ( لایه ی درم پوست ) ایجاد می کند ، تولید پروتئین های ترمیم و تقویت کننده پوست که خاصیت قوام و ارتجاعی را ایجاد می کنند یعنی کلاژن و الاستین ، افزایش خواهد یافت ، بدین ترتیب با افزایش و تحریک کلاژن و الاستین پوست ، اسکار حاصل از انواع زخم ها به شکل موثری طی چند ماه با شروع به کلاژن سازی بدن ؛ ترمیم و محو خواهد شد .

سن مناسب برای درمان لیزر زخم پوست

از آنجا که فرآیند کلاژن رسانی به پوست همواره در بدن وجود دارد اما از سن 20 سالگی تولید آن کاهش می یابد و پس از 35 سالگی نیز کلاژن تولیدی ، کیفیت کلاژن سنین پایین تر را ندارد ، لذا در رابطه با سن مناسب برای درمان لیزر زخم پوست می توان چنین عنوان کرد که چون افراد جوان کلاژن سازی بیشتر و باکیفیت تری دارند ، لذا هر چه سن فرد کمتر و فرد جوان تر باشد ، لیزر جای زخم نتایج کامل تر و مطلوب تری خواهد داشت . به دلیل عدم تحریک پذیری مناسب پوست افراد 70 الی 80 ساله ، این افراد جهت لیزر درمانی جای زخم مناسب نیستند ، تولید کلاژن سازی در بدن آنها تحریک نخواهد شد . جهت ترمیم جای جوش ، آبله ، بریدگی و هر گونه زخم ، فرد باید در سنین جوانی به لیزر درمانی اقدام نماید . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X