پی آر پی مو

پی آر پی مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

پی آر پی مو

در روش های ترمیمی و پیوند مو در فرد متقاضی هیچ مویی اضافه نمی شود بلکه فولیکول های مو از یک قسمت به قسمت های دیگر سر پیوند زده می شوند. یکی از روش های تاثیرگذار در رشد و ایجاد پیازهای جدید مو، روش پی آر پی مو (PRP) است.

در این روش توسط سوزن های بسیار ریز ، پلاسمای غنی از پلاکت های خونی به منظور تحریک رویش مو به نواحی مختلف سر تزریق می شود که در نهایت این پلاسما باعث خارج شدن پیازهای مو از مرحله خواب و وارد شدن آنها  مرحله ی رویشی می گردد.

پی آر پی چگونه ساخته می شود؟

از فرد حدود ۱۳ سی سی خون گرفته می شود ، این خون در داخل لوله ای حاوی ژل پی آر پی در دستگاه سانتریفوژ به مدت ده دقیقه چرخانده می شود که در اثر این چرخش اجزای خون از هم جدا شده و در نتیجه پلاکت های غلیظ شده به ژل پی آر پی می چسبند و این ماده شامل عوامل رشد فراوان و سلول های بنیادی خواهد بود که با تزریق های متعدد در نواحی مختلف پوست سر در عمق سه تا چهار میلی متری باعث رشد و افزایش فولیکول های مو می گردد.

با تزریق پی آر پی به ریشه ی موها، از ریزش آنها به طور قابل ملاحظه ای کاسته می شود ، موهای پیوندی ضخیم و تقویت شده و در نهایت موها پر پشت می گردند.

 در افرادی که فولیکول های موی خود را به طور کامل از دست داده اند ، روش پی آر پی با احتمال بسیار کمی موثر خواهد بود ، لذا در این افراد پیوند مو گزینه ی مناسب تری است.

بیماران مبتلا به دیابت ، عفونت های ویروسی و عفونت فعال در پوست سر، اختلالات لخته شدن خون ، و بیماران مصرف کننده ی داروهایی چون آسپرین و سیکلوسپورین نمی توانند از روش پی آر پی جهت تقویت موهای خود استفاده نمایند.

تزریق پی آر پی مو

پس از تزریق پی آر پی، تورم، درد و حساسیت در نواحی مورد تزریق طی دو روز خود به خود بر طرف خواهد شد و جای نگرانی نیست.

تزریق پی آر پی مو باید در کلینیک های معتبر تخصصی پوست و مو ، توسط پزشک متخصص صورت پذیرد و اگر به دنبال یک کلینیک با سابقه در زمینه ی تزریق پی آر پی مو هستید ، پزشکان با تجربه ی کلینیک ایران نوین با آخرین متد های روز دنیای پزشکی و تجهیزات پیشرفته آماده ی خدمت رسانی به تمامی هموطنان محترم از سراسر کشور می باشند.

این کلینیک با دارا بودن شعبه های مختلف در کلان شهر تهران توانسته ، رضایت بالای مراجعه کنندگان خود را در رشته های تخصصی زیبایی بدست آورد. منبع: کلینیک ایران نوین 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X