بهترین روش ها برای ترمیم پوست حساس دور چشم

بهترین روش ها برای ترمیم پوست حساس دور چشم

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش ها برای ترمیم پوست حساس دور چشم

یکی از حساس ترین نقاط صورت پوست اطراف چشم می باشد که به دلیل نازک بودن و حرکات اخم و حرکات چشم زودتر از سایر نقاط صورت دچار چروک می گردد و بالا رفتن سن باعث ایجاد چروک بیشتر و تیرگی و ایجاد گودی زیر چشم می شود ، روش های بسیاری برای بهبود پوست اطراف چشم وجود دارند که به دلیل حساس بودن پوست این ناحیه از صورت همگی برای آن مناسب نیستند اما بهترین روش ها برای ترمیم پوست حساس چشم چه روش هایی می باشند. به وجود آمدن تیرگی ، چروک و پف و گودی اطراف و زیر چشم ها مشکل بسیار شایعی در بین خانم ها و آقایان می باشد و خانم ها معمولا سعی می کنند با استفاده از لوازم آرایشی این مشکلات ایجاد شده برای اطراف چشم را  به طور موقت محو نمایند اما استفاده از این لوازم نه تنها از مشکلات پوستی اطراف چشم کاهش نمی دهد بلکه بر عمق چروک و تیرگی پوست افزوده می نماید.

ترمیم پوست حساس

برای ترمیم پوست حساس اطراف چشم گر چه روش هایی فراوانی وجود دارد اما در استفاده از این روش ها به دلیل همین حساس بودن پوست محدودیت وجود دارد و هر روش درمانی باید به گونه ای انجام گیرد که کمترین آسیب ممکن به پوست و چشم ها را وارد نماید.

روش های ترمیم پوست اطراف چشم

یکی از روش های ترمیم پوست اطراف چشم لایه برداری پوست با مواد طبیعی و شیمیایی می باشد که این لایه برداری تا حد مطلوبی سیاهی دور چشم را کاهش می دهد و با لایه برداری رنگدانه های حساس دور چشم توانایی بیشتری در  بهبود  و تغییر رنگ پوست اطراف چشم پیدا می کنند و از این طریق پوست زیر چشم قوی شده و قابلیت انعطاف پذیری پیدا می کند. یکی دیگر از روش های کاهش چروک پوست حساس چشم و رفع تیرگی آن تزریق اسید هیالورونیک به عنوان یک پر کننده چروک و کم کننده سیاهی دور  چشم می باشد زیرا این  اسید به طور طبیعی در بدن وجود دارد و در محافظت پوست و جلوگیری از شل شدن پوست نقش زیادی دارد و باعث افزایش کلاژن سازی در اطراف چشم می شود و با این روش پوست چشم جوانسازی می گردد. استفاده از تزریق چربی و لیزر نیز از روش های بهبود پوست اطراف چشم می باشند که در تزریق چربی به دلیل استفاده از چربی بدن خود بیمار به عنوان پر کننده پوست نسبت به تزریق واکنشی نشان نخواهد داد. گر چه برای ترمیم پوست حساس چشم استفاده از انواع کرم های ترمیم کننده مخصوص اطراف چشم توصیه می گردد اما اغلب این کرم ها باید قبل از به وجود آمدن مشکلات پوست اطراف چشم و در دوران جوانی مورد استفاده قرار بگیرند اما بعد از بروز مشکلات پوستی اطراف چشم استفاده از این کرم ها اثری موقتی خواهند داشت و در رفع مشکلات پوستی اطراف چشم چندان کارایی ندارند. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X