لیفت با نخ جذبی بهترین راه کلاژن رسانی به پوست

لیفت با نخ جذبی بهترین راه کلاژن رسانی به پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

لیفت با نخ جذبی بهترین راه کلاژن رسانی به پوست

چین و چروک ، خطوط عمیق و بسیاری از افتادگی های پوست در اثر کاهش تولید کلاژن پوست می باشد ، زیرا این پروتئین بسیار اثر بخش ، با خواص خود موجب جوانسازی و شادابی پوست شده و به همراه پروتئین الاستین تامین کننده ی حالت ارتجاعی پوست می باشد ، از آنجا که از سن 20 سالگی ، تولید این پروتئین پوستی کاهش می یابد ، لازم است با روش های موثر ، تولید آن را در بدن تحریک نمود ، از این رو در این مقاله ، لیفت با نخ جذبی به عنوان بهترین راه کلاژن رسانی به پوست مورد بررسی قرار گرفته شده است .

کلاژن رسانی به پوست

در رابطه با کلاژن رسانی به پوست از طریق روش لیفت صورت با نخ جذبی می توان عنوان نمود که لیفت با نخ  ، در واقع نوعی درمان جوانسازی پوست و مقابله با پیری زودرس آن می باشد که به شکل مطلوبی ، تلفیقی از لیفت صورت و بازسازی تدریجی کلاژن مورد نیاز پوست را ارائه می‌دهد . عمل جوانسازی پوست به کمک روش لیفت با نخ جذبی ، با بالارفتن سن ، بر روی صورت و رفع مشکلات پوستی نظیر افتادگی پوست و چین و چروک ها ، تغییرات مثبتی ایجاد خواهد کرد ، در این روش ، از نخ‌های بخیه‌ی جذبی ساخته شده از پلی لاکتیک اسید ( PLLA ) استفاده شده است. از جمله نخ های جذبی مورد استفاده در روش لیفتینگ با نخ ، می توان به نخ سیلوئت اشاره نمود ، به کمک این نوع نخ ها که دارای مخروط های چند جهته هستند ، می توان چربی زیر پوست را باز کرد و پوست را بالا کشید ، در نتیجه افتادگی و چروک های پوست درمان ساخت .

بازسازی پوست در روش لیفت با نخ جذبی

بازسازی و ترمیم تدریجی پوست طی 3 الی 6 ماه ، در روش لیفت با نخ های جذبی از طریق تحریک کلاژن سازی پوست رخ می دهد که پس از این مدت ، شاهد بازگشت حجم از دست رفته ی پوست خواهیم بود . نخ های سیلوئت جذبی که 8 الی 12 ماه پس لز درمان ، جذب بدن می شوند ،  در لایه ی میانی درم پوست ، موجب فعال سازی سلول های فیبروبلاست پوستی خواهند شد ، بدین ترتیب کلاژن سازی پوست نیز تحریک شده و پوست ترمیم می گردد . ماندگاری جوانسازی پوست به کمک لیفت با نخ جذبی ، با توجه به ژنتیک و سبک زندگی فرد متفاوت خواهد بود ، اما به طور معمول 1 الی دو سال خواهد بود . کلاژن رسانی به پوست از طریق روش لیفت با نخ در نواحی گردن ، ابروها ، خط فک ، گونه ها  و قسمت میانی صورت قابل اجرا خواهد بود .

کلاژن سازی و نخ های جذبی

نخ‌های جذبی مورد استفاده در روش لیفتینگ پوست ،  به شکل داربستی زیر پوست به بالا کشیدن بافت‌ شل شده کمک خواهند کرد زیرا ؛ مخروط های روی نخ‌ها موجب بازگرداندن پوست به جای اصلی خواهند شد . نخ های لیفت ، عملکرد تحریک تولید کلاژن را به همراه دارند زیرا کمک می کنند ، حجم از دست رفته‌ی صورت در اثری پیری به شکل طبیعی بازسازی شود ، نتایج حاصل از این شکل لیفت صورت ،‌ به سرعت قابل مشاهده بوده ، زیرا  اجزای صورت به خصوص در ناحیه گونه‌ها و فک سریعا تغییر خواهند کرد و افتادگی پوست ترمیم می گردد . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X