بهترین محصولات مراقبت از پوست ترکیبی

بهترین محصولات مراقبت از پوست ترکیبی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین محصولات مراقبت از پوست ترکیبی

طبق نظر متخصصین پوست ، پوست انسان ها به چهار نوع خشک ، چرب ، حساس و چرب تقسیم می گردد که انواع روش های درمانی و مراقبت از پوست افراد مختلف بر اساس همین نوع پوست انتخاب و اجرا می گردد ، حال باید ببینیم بهترین محصولات مراقبت از پوست ترکیبی چه محصولاتی می باشند!

پوست ترکیبی

پوست ترکیبی، پوستی می باشد که در برخی از نقاط صورت خشک می باشد و در برخی از نقاط صورت به صورت چرب خواهد بود ، پوست با حالت ترکیبی را می توان به حالت T ترسیم نمود که در نواحی بالا یعنی پیشانی و گونه حالت خشک دارد و در نواحی بینی و چانه خط چرب پوست خواهد بود.

 مراقبت از پوست ترکیبی

مراقبت از پوست ترکیبی به دلیل شرایط آن باید با نوع پوست تطبیق داده شود و برای مراقبت از این نوع پوست معمولا از انواع تونرها که چربی پوست را از بین می برند و لایه بردارها استفاده می شود، افرادی که پوستی با حالت ترکیبی دارند باید روش های مراقبت پوست خشک و چرب را به گونه ای ترکیب نمایند که در پوست تعادل ایجاد گردد.

لایه برداری پوست ترکیبی

لایه برداری پوست ترکیبی، باید با استفاده از مواد ملایم و پا کننده هایی ملایم صورت گیرد و لایه برداری با مواد غیر شیمیایی و طبیعی برای این نوع پوست بسیار مناسب می باشد . افرادی که پوست ترکیبی دارند در ناحیه بینی  و پیشانی خود غدد چربی فعالی دارند و پوست این قسمت از صورتشان منافذ باز تری دارد که باید با محصولاتی که الکل و سولفات بیشتری دارند پوست خود را مورد پاکسازی قرار دهند تا چربی آن  از بین رود اما معمولا این افراد در ناحیه گونه  و چانه خود به دلیل کمبود ترشح چربی از غدد پوست دچار خشکی و زبری  پوست می شوند که باید در این قسمت از صورت خود از نرم کننده های قوی استفاده کنند. به طور کلی مراقبت از پوست ترکیبی، به دلیل شرایط پوست باید با محصولات ملایم و محصولاتی انجام گیرد که درصد الکل مناسبی دارند تا در نقاط مختلف صورت جهت لایه برداری و پاک کنندگی پوست بتوان از این محصولات استفاده نمود،لایه برداری پوست با روغن های طبیعی مانند روغن نارگیل ، روغن زیتون، روغن شترمرغ علاوه بر لایه برداری پوست ترکیبی موجب نرم شدن ناحیه خشک پوست مانند گونه ها خواهد شد و چربی نواحی چرب پوست را نیز افزایش نخواهد داد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X