از عمل بینی با لیزر چه میدانید

از عمل بینی با لیزر چه میدانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

از عمل بینی با لیزر چه میدانید

عمل زیبایی بینی که به آن رینوپلاستی گفته می شود با توجه به نوع بینی ، به دو روش باز و بسته صورت می پذیرد . جراحی زیبایی بینی می تواند به شیوه های مختلفی انجام شود. برخی از پزشکان عمومی ادعا می کنند که عمل بینی با لیزر امکان پذیر است. برای بررسی صحت این موضوع ابتدا با انواع عمل زیبایی بینی آشنا شوید.

دو نوع بینی در زنان و مردان مختلف وجود دارد؛ بینی گوشتی ، که در این نوع بینی ضخامت پوست بینی نسبت غضروف ها و استخوان بینی بیشتر است و در واقع پوست بینی بر اسکلت بینی غالب می باشد . بینی استخوانی که در این نوع بینی ضخامت پوست بینی نسبت غضروف ها و استخوان بینی کمتر است و در واقع اسکلت بینی بر پوست غالب می باشد .

پزشک جراح عمل زیبایی بینی جهت انجام چنین عملی نیازمند به تغییر در غضروف ، استخوان و چربی پوست بینی می باشد .

در بینی های استخوانی ، پزشک به دستکاری غضروف ها و استخوان ها نموده و با تغییرات لازمه در این دو قسمت بینی به جراحی زیبایی بینی اقدام می کند .

در حالی که در بینی های گوشتی جراح با روش های مناسب به تقویت غضروف ها و استخوان های بینی می پردازد و با کاهش چربی قسمت داخلی پوست بینی به نازک کردن آن کمک می کند .

از این رو جهت انجام عمل زیبایی بینی در هر دو نوع بینی ، نیاز به تغییرات و تقویت غضروف ها و استخوان ها بینی می باشد که با روش لیزر این مسئله امکان پذیر نخواهد بود و تنها از طریق جراحی زیبایی می توان این تغییرات را ایجاد نمود .

عمل بینی با لیزر به چه معنا است ؟

در واقع عمل بینی با لیزر اصلا وجود ندارد و این روش تنها جهت از بین بردن آکنه روزاسه ( برآمدگی قرمز رنگ سطح پوست دوران بزرگسالی ) و بزرگی نوک بینی بر اثر رینوفیما ( ضخیم شدن پوست ) کارایی دارد و جراحی پلاستیک ترمیمی بینی محسوب می شود.

عناوین مختلفی چون عمل زیبایی بینی بدون درد و خونریزی ، عمل زیبایی بینی بدون جراحی و ... همگی تبلیغات کذبی در رابطه با استفاده از لیزر در جراحی زیبایی بینی است و هرگز واقعیت نداشته است .

جهت از بین بردن عارضه های پوستی بینی توسط لیزر ، که منجر به بزرگی و بدشکل بینی شده است ، پزشک معالج با ایجاد بیحسی موضعی بر روی سطح بینی ، با استفاده از لیزر CO۲ ، پوست ضخیم شده ی بینی را بر می دارد و پس از عمل با عمل ، پوست بینی به صورت لایه به لایه می ریزد و لایه ی سالم جایگزین آن می شود. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X