مراقبت های پس از درمان لکه های ارثی پوست

مراقبت های پس از درمان لکه های ارثی پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مراقبت های پس از درمان لکه های ارثی پوست

هنگامی که درمانی بر روی پوست جهت رفع مشکلات و عوارض آن صورت می پذیرد ، به دلیل حساس بودن بافت پوست ؛ باید پس از درمان تا دستیابی به نتیجه ی مطلوب ، از  پوست مراقبت های لازم را به عمل آورد ، از این رو در این مقاله ، مراقبت های پس از درمان لکه های ارثی پوست مورد بررسی قرار گرفته شده است .

لکه های ارثی پوست

در رابطه با لکه های ارثی پوست که ملانیسم نامیده می شوند ، می توان عنوان نمود که این نوع لکه ها در فرد به علت زمینه ی ارثی و ژنتیکی ایجاد می شوند و ارثی بودن آنها به معنی عدم قابلیت درمان آن نمی باشد . لک های ارثی ، لکه های  اطراف دهان ، لک اطراف چشم و لک های کوچک قهوه ای در نقاط مختلف بدن هستند که می توان تا حدودی آنها را محو ساخت اما به دلیل زمینه ی ارثی این عارضه ی پوستی نمی توان آنها را به طور کامل از بین برد .

درمان لکه های ارثی

درمان های موثر رفع لکه های ارثی بر اساس لایه برداری و محوسازی این لکه ها استوار است ، لذا پس از هر نوع درمان ، پوست بسیار حساس و آسیب پذیر خواهد شد ، لذا جهت حفظ نتایج درمان حاصله ، باید با مراقبت های لازم از ایجاد آسیب بیشتر نیز جلوگیری کرده و بهبودی را تسریع نمود .

مراقبت های پس از درمان لکه های ارثی پوست

  • از قرارگیری طولانی مدت در معرض نور شدید خورشید تا حد ممکن باید خودداری کرد ، اگر ضرورتی ندارد از منزل خارج نشوید و اگر بیرون رفتن لازم باشد ، ساعات اوج تابش آفتاب را فراموش کرده و شب هنگام یا هنگام غروب آفتاب را انتخاب کنید ، چنانچه در طول روز از منزل خارج شدید ، به طور منظم از کرم ضد آفتاب با SPF مناسب استفاده کنید و همچنین از کلاه لبه دار و پهن به منظور کاهش افتاب به پوست استفاده کنید .
  • هرگز محل لکه ها را پس از درمان دستکاری نکنید و از هیچ کرم دیگری به جز ضد آفتاب استفاده نکنید .
  • به مدت دو روز استفاده از مواد آرایشی ، اسانس ها و عطرها تا زمان بهبودی کامل پوست ممنوع خواهد بود .
  • از دوش گرم و سونا رفتن تا یک هفته باید خودداری شود .
  • کرم های ترمیم کننده ی پوست که توسط پزشک متخصص پوست معالج تجویز شده اند ، باید به طور مرتب استفاده شوند .
  • در صورت نیاز به تکرار جلسات درمان با هر روشی ، به موقع و با رعایت فاصله ی زمانی مورد نیاز ، جلسه ی درمانی خود را ادامه دهید .
کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X