آیا عمل بینی در مردان و زنان تفاوت دارد؟

آیا عمل بینی در مردان و زنان تفاوت دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عمل بینی در مردان و زنان

عمل زیبایی بینی از جمله عمل های بسیار حساس و ظریفی است که طرفداران آن بیشتر زنان هستند هرچند عمل بینی در مردان نیز امروزه بسیار شایع شده است اما طیف گسترده ای از متقاضیان جراحی در سرتاسر دنیا را زنان تشکیل می دهند. به عمل زیبایی بینی در اصطلاح رینوپلاستی گفته می شود .

انواع روش های عمل زیبایی بینی

پزشک جراح پلاستیک در حین انجام عمل زیبایی بینی ، جهت دستیابی به نتیجه ی مطلوب از عمل ، ممکن است که مجبور به رفع دیگر نواقص بینی مانند ؛ کجی ، پولیپ و ... نیز باشد که در این صورت بیمار ضمن تقبل هزینه عمل زیبایی بینی باید هزینه رفع این نوع نواقص را نیز بپردازد .

زنان و مردان مختلف به طور کلی دارای دو نوع بینی هستند ، بینی استخوانی و بینی گوشتی .

در افرادی که ضخامت استخوان و غضروف ها که اسکلت بینی را تشکیل داده ، اگر از ضخامت پوست بینی بیشتر باشد ، گفته می شود که فرد دارای بینی استخوانی است .

اما در افرادی که پوست بینی از ضخامت بیشتری نسبت به استخوان و غضروف ها برخوردار باشد ، فرد دارای نوع بینی گوشتی خواهد بود .

عمل زیبایی بینی به دو روش ، باز و بسته صورت می پذیرد که انتخاب هر روش با توجه به شرایط بیمار و نیز مهارت پزشک معالج صورت می پذیرد .

نمی توان به طور یقین گفت که کدام روش عمل زیبایی بینی بهتر از دیگری است ، زیرا هر روش دارای معایب و مزایای خاص خود می باشد که تنها پزشک متخصص این موضوع را تشخیص خواهد داد .

عمل زیبایی بینی به روش باز : در این روش پزشک معالج با برشی v شکل بر روی ستون بین دو حفره ی بینی و اطراف حفره ها ، پوست بینی را از روی غضروف ها و استخوان بینی برداشته و با دید بازتری نسبت به نواحی داخلی بینی ، شروع به رفع نواقص و اصلاحات بینی می کند .

عمل زیبایی بینی به روش بسته : در این روش ، جراح از طریق سطح داخلی سوراخ های بینی به اصلاحات و رفع نواقص بینی می پردازد .

آیا عمل بینی در مردان و زنان تفاوت دارد؟

 به طور کلی جهت انجام عمل بینی گوشتی در مردان و زنان نمی توان غضروف ها و استخوان را دستکاری نمود زیرا در این نوع بینی ، به دلیل ضعیف بودن اسکلت بینی باید به تقویت آن پرداخت و تنها می توان با کاهش چربی قسمت داخلی بینی به نازک کردن پوست بینی پرداخت .

عمل بینی در مردان و زنان با بررسی و معاینه ی نوع بینی و انتخاب روش مناسب با توجه به مهارت پزشک متخصص انجام خواهد شد .

مراقبت های لازم پس از عمل در دستیابی به نتیجه ی مطلوب از این نوع جراحی زیبایی در مردان و زنان بسیار تاثیر گذار خواهد بود .

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X