عوارض و معایب دستگاه درم ابریژن پوست خانگی

عوارض و معایب دستگاه درم ابریژن پوست خانگی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوارض و معایب دستگاه درم ابریژن پوست خانگی

دستگاه درم ابریژن ، دستگاهی است در اثر  سایش کریستال های اکسید آلومینیوم آن با پوست ، به شکل موثری پوست لایه برداری می شود و به کمک آن می توان به جوانسازی پوست و رفع عوارض مختلفی پرداخت ، دستگاه درم ابریژن در دو نوع کلینیکی و خانگی وجود دارد ، از این رو در این مقاله ، عوارض دستگاه خانگی درم ابریژن پوست مورد بررسی قرار گرفته شده است .

دستگاه درم ابریژن

در رابطه با عوارض و معایب دستگاه درم ابریژن  خانگی پوست می توان عنوان نمود که اگر عمل لایه برداری با میکرودرم ابریژن خانگی توسط یک فرد غیر حرفه ای بدون آشنایی با آناتومی پوست و مراقبت از پوست صورت گیرد ، احتمال ایجاد خطرات و عوارض ناشی از این نوع لایه برداری افزایش خواهد یافت زیرا بسیاری از خطرات لایه برداری زمانی حاصل می شود که لایه برداری تحت شرایط غیر استریل و در صورت عدم استفاده ی درست از وسایل درمانی ، انجام شود . چنانچه اپلیکاتورها و وکیوم های دستگاه میکرودرم به خوبی ضدعفونی نشوند ، فرد در معرض ابتلا به عفونت های بسیاری قرار می گیرد ، لذا بهتر است که عمل لایه برداری با میکرودرم ابریژن در مراکز و کلینیک های زیبایی توسط پزشک متخصص پوست دارای مهارت و تجربه ی کافی صورت پذیرد . اگر دستگاه میکرودرم ابریژن خانگی  با شدت بالا مورد استفاده قرار گیرد ، کریستال های نرم آن که برای لایه برداری از پوست استفاده می شوند ، ممکن است پوست را سوراخ کنند و موجب زخم و وارد شدن صدمات جدی به پوست شوند .

تنظیم دستگاه میکرودرم ابریژن

همچنین عدم تخصص لازم در به کارگیری دستگاه های میکرو درم ابریژن خانگی موجب خواهد شد وه کریستال ها وارد چشم شده و باعث التهاب و قرمزی  چشم  شوند . عوارض جانبی استفاده از میکرودرم ابریژن  بسیار اندک است اما در صورت عدم استفاده ی درست از این دستگاه  عوارض زیادی برای فرد ایجاد خواهد شد لذا مراجعه به یک متخصص پوست ماهر و تحربه ی بالا ،  برای انجام میکرودرم، خطرات احتمالی آن را به حداقل می رساند و نتایج بسیار مطلوبی را ایجاد خواهد کرد . جهت دستیابی به نتیجه مطلوب در استفاده از دستگاه میکرودرم باید عمق لایه برداری با توجه به شدت عارضه ی پوستی انجام شود ، لذا تنظیم صحیح دستگاه بسیار مهم می باشد که در  دستگاه های نوع خانگی به دلیل عدم داشتن تخصص لازم فرد ، این موارد رعایت نمی شود و به جای ترمیم و بازسازی پوست ، به مرور زمان مشکلات بیشتر و شدیدتری در پوست ایجاد خواهد شد . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X