عوارض سابسیژن لکه های پوستی ناشی از جای جوش

عوارض سابسیژن لکه های پوستی ناشی از جای جوش

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوارض سابسیژن لکه های پوستی ناشی از جای جوش

جهت درمان اسکار جوش های فرو رفته که به دلیل اتصالات فیبروز در زیر اسکار ، سطح اسکار را پایین می کشند  ، از روش سابسیژن استفاده می شود ، در این روش به کمک برش های زیر پوستی توسط سوزن نوکور ( جهت درمان اسکارهای سطحی و کوچک ) و یا کانولا ( جهت درمان اسکارهای بزرگ و عمقی ) اتصالات فیبروزی اسکار بریده و با آزاد سازی اسکار ، جای جوش به طور موثری درمان می شود ، در این مقاله ،  عوارض سابسیژن لکه های پوستی ناشی از جای جوش مورد بررسی قرار گرفته شده است .

سابسیژن لکه های پوستی

در رابطه با سابسیژن لکه های پوستی می توان عنوان نمود که جوش های علاوه بر ایجاد اسکار بر روی پوست به دلیل آسیب هایی که بر پوست تحمیل می کنند ، موجب ایجاد لکه های پوستی در محل جوش خواهند شد ، با روش سابسیژن به طور مطلوبی ،کلاژن سازی در زیر پوست تحریک شده و بسیاری از مشکلات پوستی نظیر لکه ها و اسکارهای آتروفیک فرو رفته درمان خواهند شد . استفاده از روش میکرونیدلینگ به همراه سابسیژن به دلیل کلاژن سازی هم در روی پوست و هم زیر پوست ، در درمان اسکار های آتروفیک فرو رفته و مشکلات حاصل از آن نتایج کامل تری ایجاد خواهد کرد .

انجام عمل سابسیژن

انجام عمل زیبایی سابسیژن ، با ایجاد بیحسی موضعی ، بدون خطر و به صورت سرپایی می باشد .

عوارض عمل سابسیژن

  • درد و تورم : با مصرف مسکن و قرار دادن کمپرس سرد بر روی محل سابسیژن شده می توان درد و تورم را کاهش داد
  • کبودی : جهت جلوگیری از ایجاد کبودی پس از اجرای عمل سابسیژن ، به فرد یادآوری می شود که یک هفته قبل از درمان ، از مصرف آسپرین، ایندومتاسین ، وارفارین یا سایر داروهای ضد انعقاد خون اجتناب نماید .

هزینه ی عمل سابسیژن

هزینه ی عمل سابسیژن با توجه به تعداد اسکارهای درمان شده و دستمزد پزشک معالج تعیین می شود که اگر از روش های درمان تکمیلی نظیر ؛ هیالورونیک ، چربی ، میکرونیدلینگ و لیزر فراکشنال استفاده  می شود که موجب افزایش هزینه درمان خواهد شد . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X