تاثیر عمل درم ابریژن بر افزایش الاستین پوست

تاثیر عمل درم ابریژن بر افزایش الاستین پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تاثیر عمل درم ابریژن بر افزایش الاستین پوست

به کمک دستگاهی به نام میکرودرم ابریژن که درم ابریژن نیز خوانده می شود ، با لایه برداری از سطح پوست می توان به جوانسازی و ترمیم پوست پرداخت که تاثیرات مثبت دیگری نیز بر روی پوست اعمال خواهد شد ، از این رو در این مقاله ، تاثیر عمل درم ابریژن بر افزایش الاستین پوست مورد بررسی قرار گرفته شده است . الاستین و کلاژن دو پروتئین ایجاد کننده ی حالت ارتجاعی و کشسانی پوست هستند که در جوانسازی و بازسازی پوست تاثیر زیادی دارند ، این دو پروتئین به طور طبیعی در بدن ساخته می شوند اما از سن 20 سالگی مقدار آن در بدن کاهش می یابد از این رو به طرق مختلف باید تولید این دو پروتئین را در بدن افزایش داد . یکی از روش هایی که می توان به کمک آن تولید الاستین و کلاژن پوست را افزایش داد ، روش لایه برداری به کمک دستگاه درم ابریژن می باشد .

 عمل درم ابریژن

در رابطه با تاثیر عمل درم ابریژن بر افزایش الاستین پوست می توان عنوان نمود که در اثر لایه برداری پوست توسط ذرات اکسید آلومینیوم پوست ، ضمن برداشته شدن سلول های مرده ، در اثر خراش پوست و زخم شدن آن ، تولید کلاژن و الاستین به منظور تقویت و ترمیم زخم ها تحریک می گردد ، بدین ترتیب هم لایه ای جدید و سالم جایگزین لایه ی فرسوده و قدیمی خواهد شد و هم اینکه تولید الاستین و کلاژن تحریک و افزایش خواهد یافت ، لذا در اثر این دو عملکرد دستگاه درم ابریژن به جوانسازی و ترمیم پوست اقدام می شود . جهت افزایش تولید الاستین ، تنها یک جلسه لایه برداری به روش درم ابریژن کافی خواهد بود ، این جلسه ی درمانی تنها در 30 دقیقه می تواند صورت پذیرد ، اما جهت مشاهده ی تاثیرات آن باید به بدن فرصت داد زیرا تولید الاستین و کلاژن توسط بدن فرآیندی زمان بر خواهد بود که 3 الی 4 ماه زمان لازم دارد .

لایه برداری به روش درم ابریژن ، روشی موثر ، بدون درد و جراحی است که می توان به کمک آن عوارضی نظیر موارد زیر را برطرف نمود :

  • منافذ باز و بزرگ پوست
  • خطوط عمیق و ریز
  • جوشگاه ها و اسکار حاصل از جوش ها
  • پوست چرب و مات
  • باز کردن منافذ بسته شده
  • درمان چین و شکن های پوستی
کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X