اثربخشی جذب کلاژن پوست با روش میکرودرم

اثربخشی جذب کلاژن پوست با روش میکرودرم

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

اثربخشی جذب کلاژن پوست با روش میکرودرم

از جمله ساختارهای اصلی و ضروری برای ایجاد پوستی صاف و سالم پروتئین کلاژن می باشد ، به طور کلی با افزایش سن ، مقدار تولید آن در بدن کاهش می یابد که در نهایت به خطوط ریز و چین و شکن های مختلفی پوستی منجر خواهد شد ، از این رو در این مقاله ، اثربخشی جذب کلاژن پوست با روش میکرودرم مورد بررسی قرار گرفته شده است . عامل اصلی داشتن پوست صاف ، شفاف ، جوان و درخشان پروتئینی به نام کلاژن است که مانع بروز چروک پوست شده و مقدار آن از سن 20 سالگی به بعد رو به کاهش خواهد رفت ، لذا باید با روش های مناسب تولید آن را در بدن تحریک نمود .

میکرودرم ابریژن

دستگاه میکرودرم ابریژن ، دستگاهی است که به کمک آن در اثر لایه برداری پوست ، به شکل موثر ضمن جوانسازی پوست با جایگزین کردن لایه ی جدید پوستی ، تولید کلاژن و الاستین پوست نیز تحریک خواهد شد ، در این روش ذرات کریستال اکسید آلومینیوم در اثر سایشی که با سطح پوست ایجاد می کنند ، لایه ی سلول های مرده را از پوست جدا کرده و همراه با لایه ی فرسوده توسط مکش دستگاه از روی پوست برداشته می شوند ، خراش های حاصل از میکرودرم در لایه ی سطحی اپیدرم ، موجب تحریک و تولید کلاژن در لایه ی میانی درم پوست خواهد شد ، بدین ترتیب پوست ترمیم و تقویت خواهد شد .

جذب کلاژن پوست

در رابطه با جذب کلاژن پوست می توان عنوان نمود که یکی از راهکارهایی که می توان به کمک آن کلاژن پوست را افزایش داد ، استفاده از کرم های حاوی کلاژن می باشد ، اما از آنجا که مولکول‌های کلاژن موجود در کرم ها نمی‌توانند جذب پوست شوند و تنها روی سطح پوست می‌نشینند ، لذا با لایه برداری پوست به کمک روش میکرودرم می توان به نفوذ بهتر مولکول‌های کلاژن و جذب آن توسط پوست کمک کرد . استفاده از محصولات حاوی آمینواسیدهای کلاژن که برای ورود به لایه‌های زیرین پوست به ‌اندازه کافی کوچک هستند ، بهتر خواهد بود و راحت تر توسط پوست جذب شده و تاثیرات بیشتری بر روی پوست اعمال خواهد شد . در واقع روش لایه برداری با میکرودرم ضمن اینکه خود موجب تولید کلاژن خواهد شد به جذب کلاژن توسط پوست نیز کمک خواهد کرد . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X