آیا بارداری پس از جراحی سینه مجاز است؟

آیا بارداری پس از جراحی سینه مجاز است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا بارداری پس از جراحی سینه مجاز است؟

عمل زیبایی جراحی سینه در زنان با قرار دادن پروتز های سیلیکونی و آب نمکی در بافت سینه صورت می پذیرد . در این نوع عمل زیبایی ، متخصص جراحی پلاستیک با توجه به فرم و سایز سینه ی فرد ، نوع و سایز پروتز مناسب را انتخاب کرده و اقدام به جراحی خواهد کرد . عمل زیبایی جراحی پروتز سینه با هدف تغییر سایز و فرم دهی مناسب به سینه در زنان صورت می پذیرد .از همین رو به اغلب زنانی که تصمیم به عمل جراحی سینه دارند، از امکان بارداری پس از جراحی سینه نگگران هستند.

عمل پروتز سینه در افرادی که بلوغ فکری و جسمی رسیده اند و برای افراد بالای هجده سال امکان پذیر خواهد بود .

در روز انجام عمل پروتز سینه ، بیمار مرخص خواهد شد و پزشک متخصص جهت تسکین درد و جلوگیری از بروز عفونت داروهای مناسب را تجویز خواهد کرد .

بارداری پس از جراحی سینه

بارداری برای افرادی که عمل زیبایی پروتز سینه انجام داده اند ، هیچ مانعی ایجاد نخواهد کرد ، در این افراد ، مانند افراد عادی بافت سینه در طی بارداری بزرگ شده و پوست سینه نیز کشیده می شود و پس از پایان شیردهی بافت سینه نیز مجددا کوچک و جمع خواهد شد که حجم پروتز در این دوران بدون تغییر به همان اندازه باقی خواهد ماند .

اگر چه  بارداری پس از جراحی سینه امکان پذیر است اما بهتر است که عمل جراحی پروتز سینه را به بعد از دوران بارداری موکول کرد زیرا در زمان بارداری با کشش بافت بدن ، درد بسیاری در ناحیه ی سینه ها ایجاد خواهد کرد .

در صورتی که پروتز پاره گردد ، مواد پروتز به داخل شیر نفوذ می کند .

اگر چه روش برش زیر سینه بهترین روش جای گذاری پروتز سینه می باشد اما قرارگیری پروتز در عضلات برای مادران شیرده نسبت به دیگر روش های جای گذاری پروتز بهتر خواهد بود .

پس از انجام جراحی زیبایی پروتز سینه می توان جهت بررسی وضعیت قرار گیری پروتز در سینه از سونوگرافی و MRI استفاده نمود .

هزینه ی انجام عمل زیبایی پروتز سینه با توجه به نوع پروتز به کار رفته و دستمزد جراح پلاستیک تعیین می شود که در کلینیک های مختلف با توجه به مهارت و تجربه ی پزشک متخصص نیز این هزینه متفاوت خواهد بود .

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X