تاثیر ماینوکسیدیل ترکیبی بر رشد موهای جلوی سر

تاثیر ماینوکسیدیل ترکیبی بر رشد موهای جلوی سر

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تاثیر ماینوکسیدیل ترکیبی بر رشد موهای جلوی سر

ماینوکسیدیل موضعی که دارویی برای درمان ریزش مو در زنان و مردان می باشد برخی اوقات برای ریزش موی سکه ایی و تقویت موی کاشته شده نیز مورد استفاده قرار می گیرد و برای پرپشتی موی ابرو در زنان نیز کاربرد دارد اما تاثیر ماینوکسیدیل ترکیبی بر رشد موهای جلوی سر چیست.

ماینوکسیدیل ترکیبی

داروی موضعی ماینوکسیدیل به صورت محلول موضعی ۲و ۵ درصد در داروخانه ها برای تقویت رشد مو وجود دارد اما برخی داروخانه ها این محلول را به صورت ترکیبی با مواد تقویت کننده موی دیگری آماده می نمایند و برای تاثیر بیشتر در اختیار بیماران قرار می دهند که پودر ماینوکسیدیل را همراه با آب مقطر و سایر مواد ترکیب می نمایند اما باید به این نکته توجه داشت که مصرف دوز بالای ماینوکسیدیل باعث کسب نتیجه بهتر در مورد رشد مو نخواهد شد بلکه عوارض جانبی محلول را بالا خواهد برد.

ماینوکسیدیل ترکیبی برای رشد موی جلوی سر

اکثر مارک های معتبر محلول ماینوکسیدیل ترکیب مشابهی دارند و میان الکل به کار رفته و پودر ماینوکسیدیل در این محلول ها به میزان ۲ و ۵ درصد می باشد ، اگر در محلول ماینوکسیدیل ترکیبی بیش از اندازه از پودر این ماده یا الکل برای رشد موی جلوی سر استفاده گردد باعث ایجاد التهاب در پوست سر خواهد شد و پوست دچار خارش و سوزش می گردد اما اگر در ترکیب این محلول به طور دست ساز مواد تقویتی و پودر ماینوکسیدیل و الکل به تناسب مناسب و اندازه قرار داده شده باشد به دلیل افزایش جریان خون در پوست سر موی جلوی سر تقویت می گردد و ریزش آن متوقف و رشد مجدد موها آغاز خواهد شد.

دوره مصرف ماینوکسیدیل

دوره مصرف این دارو با توجه به سن ، میزان موهای ریخته شده و مدتی که ریزش مو آغاز شده متفاوت می باشد و معمولا در اکثر بیماران  ۶ ماه تا یک سال طول خواهد کشید، این دارو به دلیل عوارض آن نباید توسط زنان باردار و شیرده و افرادی که بیماری قلبی دارند و یا فشار خون بالا دارند استفاده شود. افرادی که از ماینوکسیدیل ترکیبی دست ساز داروخانه ها استفاده می نمایند نباید در طول ۲۴ ساعت بیشتر از ۲ سی سی ماینوکسیدیل در پوست خود استفاده کنند زیرا مصرف بیشتر ماینوکسیدیل تاثیری در رشد بیشتر موها نخواهد داشت بلکه پوست را دچار التهاب خواهد کرد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X