نحوه استفاده ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

نحوه استفاده ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

نحوه استفاده ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

افرادی که به دلیل ریزش موی  خود ناچار به کاشت مو شده اند گر چه موی کاشته شده به چندین ماه زمان برای رشد نیاز دارد اما می توانند با استفاده از داروهای تقویتی مانند ماینوکسیدیل که توسط متخصص تجویز می شوند روند سرعت موی کاشته شده را تسریع دهند اما نحوه استفاده ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو چگونه می باشد.

ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

موهای کاشته شده در نواحی سر و ابرو بعد از کاشت به طور معمول دچار ریزش می شوند و طی دو هفته در فاز خواب و استراحت قرار می گیرند و رشد آنها مجددا آغاز می گردد ، در طی این دوران جهت تقویت مو می توان از محلول ماینوکسیدیل با درصد مختلف تحت تجویز پزشک استفاده نمود زیرا این محلول عروق خونی رگ را باز تر می نماید و از این طریق جریان خون در پوستی که مو کاشته شده است افزایش پیدا خواهد کرد و فولیکول های مو بهتر تغذیه می گردند و رشد مو تسریع پیدا خواهد کرد.

عملکرد ماینوکسیدیل برای موی کاشته شده

استفاده از محلول ماینوکسیدیل در پوستی که در آن قسمت کاشت مو صورت گرفته شده است به طور روزانه و به صورت موضعی بستری را فراهم خواهد آورد تا گرفت های مو به بهترین صورت ممکن رویش پیدا کنند و استفاده از این محلول باید تا چند ماه بعد از کاشت مو ادامه داشته باشد  تا اثری قابل توجه بر رویش مجدد پیاز مو ایجاد کند و بعد از قطع درمان موها دیگر دچار ریزش نخواهند شد.

نحوه مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

محلول موضعی ماینوکسیدیل که نوع ۵ در صد آن برای آقایان و  ۲ درصد آن برای خانم ها بعد از کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد روزی دو بار و در هر بار به میزان 1 سی سی به پوست محل کاشت موها مالیده می شود و معمولا حدود یک ساعت طول خواهد کشید تا جذب پوست شود و در این مدت نباید پوست مورد شستشو یا خیس گردد. در هر حال مصرف هر نوع دارو یا محلولی پس از کاشت مو باید حتما تحت نظارت پزشک متخصص کاشت مو معالج بیمار صورت بگیرد و بیماری که کاشت مو را انجام داده نباید به طور خودسرانه از هیچ دارو یا محلولی استفاده نماید. استفاده از محلول ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو در کنار مصرف انواع ویتامین ها و مواد غذایی که جریان خون را در پوست افزایش می دهند به  سرعت رشد موها کمک می نماید و نتایج بهتری از کاشت مو را برای بیمار ایجاد خواهد کرد. کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X