مراقبت از پوست سر ، راهی برای جلوگیری از ریزش مو

مراقبت از پوست سر ، راهی برای جلوگیری از ریزش مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مراقبت از پوست سر ، راهی برای جلوگیری از ریزش مو

مراقبت از پوست سر  هنگامی ارزشمند می شود که بر اثر عدم توجه به مراقبت های به موقع از پوست سر موی سر دچار ریزش می شود ، روش هایی ساده و ارزانی وجود دارد که با مراقبت از پوست سر مانع از ریزش مو خواهد شد زیرا در تمام دنیا هزینه های مربوط به درمان ریزش مو و بیماری های مربوط به پوست سر بسیار گران و زمان بر هستند اما مراقبت از پوست سر ، راهی برای جلوگیری از ریزش مو چگونه و با چه روش هایی ممکن می شود.

مراقبت از پوست سر

نکات بسیار ساده ای در مورد مراقبت از پوست سر  وجود دارند که با رعایت آنها می توان به راحتی از ریزش موی سر جلوگیری نمود اما هنگامی که بر اثر عدم توجه به این نکات موی سر دچار ریزش شود این ریزش ادامه دار خواهد بود و برای درمان آن باید حتما به پزشک متخصص ریزش مو مراجعه گردد، رعایت نکاتی مانند توجه به بهداشت پوست و مو تا حد زیادی از بروز ریزش مو جلوگیری می نماید.
  • شستشوی پوست سر باید به موقع و با استفاده از شوینده ای متناسب با نوع پوست سر انجام گیرد تا خطر بروز عفونت در پوست کاهش پیدا کند.
  • استفاده از شامپوهای با کیفیت و ماساژ پوست با این شامپوها جریان خون در پوست سر را افزایش می دهد و از این طریق ریزش مو صورت نمی گیرد.
  • نرم کننده و لوسیون مو باید در ساقه مو و انتهای مو مورد استفاده قرار گیرد و نباید در ریشه مو از نرم کننده استفاده نمود.
  • استفاده از میوه ها و سبزیجات تازه و مواد غذایی سرشار از آهن و کلسیم و روی به حفظ سلامت پوست سر و موها و پوست صورت کمک خواهد کرد.
  • نوشیدن آب به اندازه کافی
  • عدم استفاده از حالت دهنده های شیمیایی که مدتها بر روی مو باقی می مانند و به پوست نفوذ خواهند کرد و فولیکول مو را تضعیف می نمایند.
  • عدم استفاده مستمر از سشوار به دلیل ایجاد آسیب به پوست سر و پیاز مو و خشک کردن مو در هوای آزاد.

مواد طبیعی برای مراقبت از پوست سر

استفاده از مواد طبیعی مانند حنا ، شنبلیله، تخم مرغ و گل ختمی و قرار دادن این مواد به مدت یک ساعت بر روی پوست سر به دلیل داشتن خاصیت آنتی باکتریال بودن علاوه بر ضدعفونی کردن سطح پوست ، ریشه مو را قوی خواهد کرد، استفاده از عصاره چای و آب لیموی تازه شوره سر را رفع می نماید، استفاده از روغن نارگیل و روغن زیتون و ماساژ پوست سر با این روغن ها قبل از استحمام موجب افزایش جریان خون در پوست سر می شود و از این طریق با تغذیه بهتر فولیکول ها مو دچار ریزش نخواهد شد. مراقبت از پوست سر و توجه به بهداشت پوست با استفاده از راه کارهای آسان مانع از ایجاد التهاب و عفونت در پوست سر می گردد زیرا التهاب پوست خود مانعی برای رویش مجدد موها خواهد بود و موی سر را دچار ریزش خواهد کرد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X