کم خونی بدن و درمان ریزش مو با غذا

کم خونی بدن و درمان ریزش مو با غذا

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کم خونی بدن و درمان ریزش مو با غذا

کم خونی و کاهش گلبول های قرمز در خون باعث  ایجاد اختلال در سلامت پوست و مو می گردد و باعث می گردد به دلیل کاهش چرخه خون رسانی به فولیکول ها مو دچار ریزش و نازکی گردد اما کم خونی بدن و درمان ریزش مو با غذا چگونه ممکن می شود.

کم خونی بدن

کم بود گلبول های قرمز که در بدن وظیفه اکسیژن رسانی به بخش های مختلف بدن را دارند موجب می گردد تا فرد دچار بی حالی و رنگ پریدگی گردد و به دلیل کمبود آهن در خون فولیکول های مو نیز که از خون تغذیه می کنند دچار مشکل گردند و چرخه فعالیت آنها دچار اختلال گردد و بسیار ضعیف و شکننده شوند و در مقابل عواملی که آنها را تخریب می نمایند از خود هیچ مقاومتی نشان ندهند و در این صورت مو دچار ریزش مو شدید خواهد شد.

درمان ریزش مو با غذا

پریدگی رنگ چهره و کم خونی از تغذیه ناسالم افراد نشات می گیرد و این تغذیه ناسالم و کم خونی موجب می گردد تا با ترکیب عوامل دیگر تغذیه فولیکول های مو بع درستی انجام نگیرد و مو دچار مشکل نازک شدن و ریرش گردد، مصرف سبزیجات و میوه های خام ، استفاده از مغز گردو، بادام ، فندق ، و دانه های مانند کنجد و  شاهدانه  می تواند ریزش مو را تا حدی کنترل و رفع نماید، مصرف حبوبات و جوانه حبوبات مثل عدس که سرشار از آهن می باشد و مصرف سبزیجاتی مانند اسفناج ، کاهو و شلغم ضمن افزایش خون در بدن ریزش مو را نیز قطع خواهد کرد. عدم مصرف چایی بعد از غذا به دلیل مانع شدن از جذب آهن غذا توسط بدن  و مصرف سبزیجات و میوه ها به صورت خام موجب جذب آهن بیشتر  از مواد غذایی مصرفی توسط بدن می گردد و با افزایش خون در بدن  فولیکول و پیاز مو نیز بهتر تغذیه خواهند شد و مقاومت بیشتری در برابر عوامل متعدد که موجب تخریب آنها می گردند از خود نشان می دهند. درمان ریزش مو با غذا بهترین و کم عارضه ترین روش رفع ریزش مو می باشد البته درصد سلامت و طبیعی بودن مواد غذایی خود نقش زیادی در رفع کمبود آهن در بدن خواهد داشت زیرا تغذیه ناسالم خود یکی از عوامل بروز مشکلات پوستی و ریزش مو می باشد که با مصرف غذاهای ناسالم و فست فودها این مشکلات چندین برابر خواهند شد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X