نظر پزشک برای درمان شوره و پرپشت شدن مو

نظر پزشک برای درمان شوره و پرپشت شدن مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

نظر پزشک برای درمان شوره و پرپشت شدن مو

ریزش مو و کم پشتی آن امروزه نگرانی رایج بسیاری از افراد جامعه می باشد و برای پرپشت کردن حجم موها از روش های موقت و آرایشی بسیاری استفاده می کنند اما همه این روش ها فقط به طور موقت مشکل کم پشتی مو را رفع می نمایند و حتی ممکن است ریزش مو را تشدید کنند حال باید چند تا از  توصیه های دکتر مو برای درمان شوره و پرپشت شدن مو را ذکر نماییم.

دلایل کم پشت شدن موها

عوامل زیادی مانند ژنتیک و عوامل ارثی، نوع تغذیه ، آلودگی آب و هوا، انواع حساسیت و مصرف دارو ها و استفاده از محصولات شیمیایی موجب می گردد تا موها دچار نازکی و کم پشتی شوند .

شوره سر

شوره سر که به پوسته ریزی مداوم سر که همراه با خارش می باشد گفته می شود، این پوسته های سفید که از روی پوست بلند می شوند در لابه لای موها جا می گیرند و بر روی لباس شخص ریخته می شوند که از نظر زیبایی مو ناخوشایند هستند اما این بیماری به هیچ وجه مسری نمی باشد و در افرادی که پوست سر آنها چرب و خشک می باشد بیشتر شایع می باشد.

درمان شوره

گر چه برای درمان شوره سر روش درمانی قطعی وجود ندارد اما به کارگیری برخی توصیه های متخصص باعث کاهش این شوره خواهد شد، استفاده از شامپوهای مخصوص شوره سر، عدم خارش پوست سر با ناخن، عدم مصرف بیش از حد رنگ مو، مصرف غذاهایی که سرشار از ویتامین گروه Bمی باشند ، پرهیز از مصرف غذاهای چرب، پرهیز از مصرف غذاهای سرخ شده و پر ادویه ، شانه کردن مو در فضای آزاد و ماساژ پوست که موجب می گردد گردش خون در پوست سر افزایش پیدا کند تا حدی شوره سر را کاهش می دهد.

درمان کم پشتی مو

گاهی متخصصان مو در کنار استفاده از روش هایی مانند پی آر پی و مزوتراپی مو برای رفع کم پشتی مو بیماران را توصیه به استفاده از روش های گیاهی و مواد خانگی می کنند تا تاثیر استفاده از روش ها در بیماران بیشتر گردد استفاده ازپودر حنا و ماست ، تخم مرغ و آب لیمو و استفاده از این ماسک ها بر روی مو به صورت هفتگی گردش خون در پوست سر را افزایش خواهد داد و فولیکول های مو فعالیت بیشتری در مورد رشد مو خواهند داشت. استفاده از روغن کرچک ، زیتون و نارگیل و ماساژ پوست سر با این روغن های طبیعی موهای نازک سر را ضخیم خواهد نمود، متخصصین مو برای درمان کم پشتی مو و شوره سر که ناشی از کم بود برخی از ویتامین ها در بدن می باشد مکمل های خوراکی ویتامینه را برای بیماران تجویز می نمایند تا ریشه مو قوی تر و زخیم تر گردد و پوست سر نیز کمتر دچار شوره و پوسته پوسته شدن گردد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X