مراقبت از پوست بدن خود را فراموش نکنید؟

مراقبت از پوست بدن خود را فراموش نکنید؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مراقبت از پوست بدن خود را فراموش نکنید؟

پوست بدن نیز مانند پوست صورت نیاز به مراقبت و استفاده از شوینده هایی متناسب با نوع پوست دارد تا همیشه سالم و جوان بماند ، گر چه خانم ها در گذشته بیشتر از آقایان به ظاهر خود و پوست خود اهمیت می دادند اما امروزه آقایان نیز به مراقبت از پوست خود اهمیت می دهند و به دنبال روش هایی برای سالم نگه داشتن پوست صورت و بدن خود می باشند اما چگونه می توانیم  مراقبت از پوست بدن خود را فراموش نکنیم.

مراقبت از پوست بدن

پوست بدن نیز مانند پوست نیاز به مراقبت دارد و برای شستن پوست بدن باید از محصولاتی استفاده گردد که با نوع پوست متناسب باشند و پوست را بیش از حد خشن نسازند ، گر چه پوست بدن با استحمام به طور طبیعی لایه برداری می گردد اما استفاده از محصولات شوینده مناسب از خشکی پوست بعد از حمام کردن جلوگیری خواهد کرد، استفاده از صابون های غنی از چربی از خشکی پوست جلوگیری می کند، بعد از حمام کردن و خشک شدن پوست اغلب پوست بدن دچار خشکی می شود که استفاده از کرم مرطوب کننده و لوسیون متناسب با پوست رطوبت از دست رفته پوست را به آن باز می گرداند.

مراقبت از پوست بدن با تغذیه

مصرف آب به اندازه کافی، داشتن رژیم غذایی متعادل و سالم ، مصرف میوه و سبزیجات، خواب کافی و عدم مصرف دخانیات که باعث ایجاد پیری زودرس در پوست بدن و سایر نقاط و صورت می گردد به هر فردی کمک خواهد کرد تا پوستی زیبا و سالم داشته باشد. مصرف لبنیات تازه ، استفاده از لایه بردار طبیعی برای پوست بدن و انواع لایه بردارهای شیمیایی مانند رتینول باعث می گردد تا پوست بدن احیاء سلولی داشته باشد، مصرف محصولات غذایی کلاژن ساز و عدم استحمام با آب داغ به دلیل از بین بردن حالت ارتجاعی و کشسانی پوست بدن نقش زیادی در جوان ماندن پوست بدن دارد. مراقبت از پوست بدن باید به همان اندازه که مراقبت از پوست صورت اهمیت دارد مورد توجه قرار گیرد زیرا همه عواملی که بر روی پوست صورت تاثیر دارند و موجب پیری پوست می شوند بر روی پوست بدن نیز تاثیر گذار خواهند بود، مراقبت به موقع و استفاده از مواد طبیعی برای حفظ زیبایی پوست بدن از بروز مشکلات پوستی در تمام نواحی بدن جلوگیری می نماید و لزوم به کارگیری روش های شیمیایی و لیزری را در رفع مشکلات پوستی که معمولا عوارض بسیار زیادی دارند و هزینه بر می باشند را از بین خواهد برد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X