چند روش برای درمان گیاهی ریزش مو در مادران شیرده

چند روش برای درمان گیاهی ریزش مو در مادران شیرده

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چند روش برای درمان گیاهی ریزش مو در مادران شیرده

در اغلب اوقات ریزش مو در دوران بارداری و بعد از زایمان در دوران شیردهی نیز ادامه پیدا می کند و تا چندین ماه طول خواهد کشید ، در دوران شیردهی نیز مادران از بسیاری از روش های معمول رفع ریزش مو به دلیل تاثیر این داروها و محلول ها بر شیردهی نمی توانند استفاده کنند بنابراین باید با استفاده از روش های گیاهی و ایمن تا حد ممکن ریزش مو در این دوران را متوقف و کنترل نمایند اما در اینجا چند روش برای درمان گیاهی ریزش مو در مادران شیرده ذکر می نماییم .

علت ریزش مو در دوران شیردهی

در دوران شیردهی نیز مانند دوران بارداری سطح هورمون های بدن زنان دچار تغییر می گردد و به همین دلیل و تاثیر هورمون ها بر رشد مو بسیاری از موها در فاز استراحت قرار می گیرند و ریزش پیدا خواهند کرد، گر چه ریزش مو بعد از دوران شیردهی تا حد زیادی کاهش پیدا می کند اما اگر این ریزش به حدی شدید باشد که باعث کم شدن تراکم مو در سر گردد باید برای رفع ریزش در این دوران چاره ای اندیشیده شود.

درمان گیاهی ریزش مو

گر چه پس از پایان دوره شیردهی به دلیل ایجاد تعادل در هورمون ها ریزش مو متوقف می گردد اما در این دوران مادران می توانند با رعایت تغذیه سالم و اقدامات خاصی مانند استفاده از گیاهان دارویی میزان ریزش مو را تا حد ممکن کاهش دهند، استفاده از مکمل روی ، آهن و ویتامین در دوران شیردهی و استفاده موضعی از گیاهانی مانند حنا، صدر و رز ماری که ریشه مو را سفت می نمایند و خاصیت ضد قارچی ، ضد باکتری و ضد التهابی دارند در این دوران ریزش مو را کند می کند. استفاده از عصاره رزماری و عصاره پیاز و سیر در پوست در دوران شیردهی به افزایش خونرسانی در پوست کمک می کند و استفاده موضعی از این گیاهان جریان خون در پوست را افزایش می دهد که از این طریق به تقویت فولیکول های مو پرداخته می شود و نه تنها ریزش مو کنترل می شود بلکه رشد مجدد مو نیز آغاز می شود ، مصرف بابونه و آویشن به صورت دم کرده آنها و ماساژ پوست سر با این عصاره ها نیز جریان خون در پوست را افزایش می دهد و پیاز مو را تقویت می نماید. درمان گیاهی ریزش مو روشی می باشد که به مرور زمان و با گذشت چند ماه از درمان ریزش مو را متوقف می نماید و بهترین روش برای رفع ریزش مو در زنان شیرده می باشد که در روند شیردهی به نوزاد اختلالی را ایجاد نخواهد کرد . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X