چند روش دستگاهی برای لایه برداری عمقی پوست

چند روش دستگاهی برای لایه برداری عمقی پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چند روش دستگاهی برای لایه برداری عمقی پوست

در فرآیند لایه برداری ، لایه ی رویی سطح پوست که سلول های مرده و فرسوده ای دارد ، برداشته می شود و لایه ای جدید ، سالم ، صاف و جوان جایگزین آن می شود ، با روش های مختلفی می توان به لایه برداری پوست به صورت سطحی و عمقی پرداخت ؛ از این رو در این مقاله ، چند روش دستگاهی برای لایه برداری عمقی پوست مورد بررسی قرار گرفته شده است .

لایه برداری عمقی پوست

در رابطه با لایه برداری عمقی پوست می توان عنوان نمود که در این نوع لایه برداری ، به دلیل عمق زیاد لایه برداری ، ضمن بازسازی و جوانسازی موثر پوست ، حتی می توان چین و چروک های عمیق پوستی را نیز از بین برد ، اما امکان لایه برداری مجدد برای فرد وجود نخواهد داشت ، زیرا پوست دچار آسیب های شدیدی خواهد شد .

چند روش دستگاهی برای لایه برداری عمقی پوست

لایه برداری عمقی مدت زمان طولانی تری جهت بهبود پوست نیاز خواهد داشت اما تاثیرات عمیق تری بر روی پوست دارد و به کمک آن می توان به شکل موثرتری مشکلات عمیق پوست را درمان نمود .

● لیزر

در این روش با تابش اشعه گرم لیزر به لایه میانی پوست (درم) به تقویت و ترمیم لایه های سطحی پوست پرداخته می شود ، کلاژن و الاستین سازنده ی حالت ارتجاعی پوست در اثر تابش لیزر تحریک شده و با تولید سلول های جدید پوستی ، به شکل قابل قبولی لایه برداری عمقی صورت خواهد پذیرفت .

مزوتراپی

در این روش به کمک تحریک مکانیکی پوست به واسطه ی تزریقات متعدد مزوتراپی و تحریک شیمیایی حاصل از مواد مزوتراپی ، لایه برداری پوست با تقویت و تغییرات ایجاد شده در لایه ی درم پوست رخ می دهد ، مزوتراپی ترکیبی از مواد مختلف و موثر جهت ترمیم سلول های پوستی است که شامل انواع ویتامین ها ، املاح ، فاکتورهای رشد ، دوز پایینی از برخی داروها و .... می باشد . مواد مورد نیاز رشد و ترمیم پوست از طریق تزریقات متعدد مزوتراپی ، به طور مستقیم در لایه ی میانی پوست ( درم ) تزریق می گردد ، بدین ترتیب با رساندن مواد مورد نیاز رشد سلول های پوستی ؛ لایه ای جدید ، جوان و شاداب جایگزین لایه ی قدیمی پوست خواهد شد .

● رادیو رادیویی RF

در این روش با ایجاد گرمای حاصل از امواج رادیویی در لایه ی درم پوست ، تولید کلاژن و الاستین جدید تحریک می شود ، در نتیجه ضمن لایه برداری سطح پوست ، لایه ای جدید و سالم با تقویت لایه های زیرین پوست ، جایگزین خواهد شد .

میکرودرم

در این روش ، از طریق خراش سطح پوست با ذرات کریستال اکسید آلومینیوم که با پوست تماس داده می شوند ، پوست به تولید کلاژن و الاستین جدید تحریک می شود و لایه قدیمی متشکل از سلول های مرده نیز در اثر سایش ذرات جدا شده همراه با مکش دستگاه ، برداشته خواهد شد ، این روش با تاثیر بر روی لایه ی سطحی پوست موجب لایه برداری پوست می شود . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X