چند روش برای لایه برداری طبیعی پوست چرب و خشک

چند روش برای لایه برداری طبیعی پوست چرب و خشک

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چند روش برای لایه برداری طبیعی پوست چرب و خشک

استفاده از روش های طبیعی لایه برداری پوست با مواد طبیعی ، موجب لایه برداری موثر و بدون عارضه و آسیب به بافت پوست خواهد شد ، از این رو در این مقاله ، چند روش طبیعی برای لایه برداری طبیعی پوست چرب و خشک عنوان شده است .

لایه برداری طبیعی پوست

در رابطه با لایه برداری طبیعی پوست می توان عنوان نمود که لایه برداری از پوست برای ترمیم ، زیبایی پوست ، جوانسازی و رشد مجدد سلول های پوستی بسیار مفید می باشد ، چنانچه لایه برداری از پوست با مواد طبیعی و خانگی انجام شود ، تاثیرات بیشتری خواهد داشت ، در ادامه با همراه باشید .

چند روش طبیعی برای لایه برداری پوست چرب و خشک

ماسک خانگی لایه بردار مخلوط

1 عدد موز ، 1 قاشق غذاخوری شیر و 2 قاشق غذاخوری جو دوسر : برای تهیه ی این ماسک کلیه مواد را با مخلوط کرده و کامل با ترکیب کنید تا خمیری یک دست حاصل شود ، سپس آن را به آرامی روی پوست صورت و گردن ، 3 تا 4 دقیقه ماساژ دهید تا سلول های مرده ی پوست از بین روند ، در نهایت با آب ولرم صورت آبکشی کرده و خشک نمائید .

● ماسک لایه بردار موثر و طبیعی ترکیب

1 قاشق چای خوری شکر و 1 قاشق چای خوری آبلیمو : جهت تهیه ی این ماسک طبیعی ، هر دو ماده را مخلوط کرده ، آن را روی پوست بمالید و بعد از 2 تا 3 دقیقه صورت را شست و شو دهید ، استفاده از این ماسک لایه بردار تاثیرات چشمگیری را ایجاد خواهد کرد .

● ماسک طبیعی لایه بردار ترکیب

1 قاشق چای خوری آب لیمو ،1 قاشق غذاخوری روغن زیتون ، 1.5 قاشق غذاخوری شکر و 2 قاشق غذاخوری عسل : جهت تهیه ی این ماسک کلیه مواد را با هم مخلوط کرده و آن را به مدت 2 دقیقه به شکل دایره ای روی پوست ماساژ دهید ، پس از احساس تازگی و خنکی بر روی پوست ، ماسک را از روی پوست پاک کنید و پوست خود را شست و شو داده و خشک کنید .

● ماسک لایه بردار موثر و طبیعی برای پوست های چرب

مخلوط 1 عدد کیوی ، 2 قاشق چای خوری شکر و چند قطره روغن آفتابگردان : به منظور تهیه ی این ماسک خانگی ، یک کیوی را پوست گرفته و آن را خود بکوبید و له کرده به طوری که با اضافه کردن شکر و چند قطره روغن آفتابگردان ، مخلوطی یک دست ایجاد بشود ، سپس مخلوط را روی پوست صورت و گردن به مدت 2 تا 3 دقیقه قرار داده و در نهایت آن را از روی صورت پاک کنید . استفاده از کرم های مرطوب کننده پس از شستن این ماسک جهت جلوگیری از خشکی پوست ، الزامی است .

● ماسک خانگی و طبیعی لایه بردار پوست

مخلوط 1 عدد تخم مرغ ، 2 قاشق چای خوری نمک دریایی ، نصف قاشق چای خوری آب لیمو و چند قطره عسل : جهت تهیه ی این ماسک ، کلیه مواد را به خوبی با هم مخلوط کرده و پس از افزودن چند قطره عسل به آن ، به مدت 3 تا 4 دقیقه ماسک را روی پوست قرار داده و در نهایت صورت را شست و شو دهید . این ماسک ضمن کاهش چربی اضافی پوست ، موجب کاهش لک های پوست نیز خواهد شد .

● ماسک لایه بردار خانگی

مخلوط 2 قاشق چای خوری بلغور جو دوسر آسیاب شده ،1 قاشق چای خوری آووکادو و چند قطره عسل : جهت تهیه ی این ماسک طبیعی ، کلیه مواد را به کمک یک قاشق خوب مخلوط کنید تا خمیری یکدست حاصل گردد ، خمیر را به مدت چند دقیقه روی پوست قرار دادا و در نهایت آبکشی کنید . ایجاد رطوبت مورد نیاز پوست ، شفاف و درخشان شدن آن از جمله اثرات این ماسک طبیعی است . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X