چند روش موثر برای مراقبت از پوست پا در پاییز

چند روش موثر برای مراقبت از پوست پا در پاییز

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چند روش موثر برای مراقبت از پوست پا در پاییز

گر چه مراقبت از پوست نباید به فصل خاصی از سال محدود گردد اما در فصل های سرد سال که به دلیل تغییرات آب و هوایی پوست دچار خشکی و شکنندگی می گردد باید مراقبت از پوست دو برابر گردد، فصل پاییز به دلیل تغییر آب و هوایی که در آن رخ می دهد و پوست دچار ترک و شکنندگی می گردد مراقبت بیشتری از پوست را می طلبد حال باید دید چند روش موثر برای مراقبت از پوست پا در پاییز به کارگیری چه روش هایی می باشد.

مراقبت از پوست پا

پوست پا نیز مانند پوست سایر نقاط بدن تحت تاثیر عوامل محیطی و آلودگی مخصوصا در ناحیه پاشنه پا دچار شکنندگی و ترک می گردد و پوسته پوسته و خشک می شود که این خشکی و ترک خوردگی در فصل های سرد سال مانند پاییز بیشتر نیز می گردد بنابراین با استفاده از مرطوب کننده های مناسب و لایه برداری پوست پا در این فصل می توان پوست پا را زیباسازی نمود.

روش های مراقب از پوست پا

استفاده از لایه بردارهای روغنی در فصل پاییز باعث می گردد تا آبرسانی به پوست پا بهتر صورت گیرد و پا دچار ترک و خشکی در ناحیه پاشنه نگردد، استفاده از وازلین و گلیسیرین و ماساژ پاشنه پا با این روغن ها بهترین لایه برداری برای پوست پا می باشد که بعد از این لایه برداری می توان از کرم های نرم کننده پوست پا برای آبرسانی به پوست استفاده کرد، برای جلوگیری از خشک شدن پوست پا بلافاصله پس از استحمام به دلیل نرم شدن پوست پا می توان از انواع روش های مکانیکی و دستگاه های لایه بردار پوست پا استفاده نمود و پس از آن پا را با لوسیون و کرم نرم کننده مرطوب نمود زیرا در این زمان جذب کرم توسط پوست بهتر صورت خواهد گرفت. کرم های ترک پای زیادی در بازار برای رفع ترک های پا و خشکی آن وجود دارد که با رطوبت رسانی به پوست و به نوعی لایه برداری پوست مانع از عمیق شدن ترک های پوست پا می شوند و باید به موقع و قبل از عمیق شدن ترک ها از این نوع کرم ها استفاده شود.

لزوم مراقب از پوست پا

طبق نظر پزشکان پا قلب دوم انسان می باشد و پمپاژ خون را به قسمت های بالایی بدن انجام می دهد و برای حفظ سلامت آن باید به پوست آن رسیدگی شود، پاها به عنوان ستون بدن در طول شبانه روز وزن کل بدن را تحمل می کنند بنابراین باید از پاها در برابر هر گونه عفونت و آسیب نگهداری شود ، شستشو و لایه برداری پوست پا در زمان استحمام با سنگ پا به دلیل لایه برداری منظم پوست خطر ابتلا به میخچه و پینه را کاهش می دهد . مراقبت از پوست پا تنها با استفاده از کرم و لابه بردار ممکن نمی گردد و استفاده نکردن از کفش های پاشنه بلند به مدت طولانی و عدم استفاده از کفش تنگ و ماساژ پاها بعد از راه رفتن طولانی باعث افزایش گردش خون در پوست پا می شود و پوست پا را سالم و زیبا نگه می دارد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X