لایه برداری پوست آفتاب سوخته با میکرودرم یا RF

لایه برداری پوست آفتاب سوخته با میکرودرم یا RF

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

لایه برداری پوست آفتاب سوخته با میکرودرم یا RF

پوست آفتاب سوخته ؛ دارای علائمی نظیر ؛ لکه های قهوه ای ، رگ های خونی پاره ، نواحی صورتی رنگ و .... می باشد که همگی در اثر اشعه ی مضر فرابنفش خورشید ایجاد می شود که باید به موقع درمان گردد و گرنه منجر به مشکلات شدیدتر پوستی خواهد شد ، از این رو در این مقاله ، لایه برداری پوست آفتاب سوخته با میکرودرم  و RF مورد بررسی قرار گرفته شده است .

لایه برداری پوست آفتاب سوخته

در رابطه با لایه برداری پوست آفتاب سوخته می توان عنوان نمود که به طور کلی دو نوع آفتاب سوختگی وجود دارد که هر دو خطرناک هستند ، زیرا سوختگی بدن را از مایعات و الکترولیت‌های لازم خالی خواهد کرد :
  • درجه اول : در این نوع آفتاب سوختگی پوست، سوختگی پوست سطحی بوده و پوست در لایه ی سطحی اپیدرم سوخته است ، قرمزی ، گاهی تورم و درد خفیف تا شدید از علائم آفتاب سوختگی درجه اول است .
  • درجه دوم : در این نوع آفتاب سوختگی ، سوختگی پوست عمیق بوده و پوست هم در لایه ی اپیدرم و هم لایه ی درم دچار سوختگی می شود ، قرمزی ، درد ، تورم خفیف تا متوسط و تاول از علائم این نوع سوختگی است .

لایه برداری پوست آفتاب سوخته با میکرودرم

در این روش به کمک تراش دهنده های پوستی اکسید آلومینیوم ، لایه ی اپیدرم پوست ، لایه برداری می شود ، بدین ترتیب سلول های مرده ی پوست از بین رفته و لایه ی جدید و جوان جایگزین آن خواهد شد ، همچنین برداشت سطحی از پوست ، موجب تحریک تولید سلول های جدید پوستی خواهد شد که در نتیجه ، پوستی سالم و عاری از آفتاب سوختگی ایجاد می گردد .

لایه برداری پوست آفتاب سوخته با RF

در روش لایه برداری با امواج رادیویی ، RF ، گرمایی ایجاد خواهد شد که با انتقال آن به لایه ی درم ( لایه ی میانی پوست ) کلاژن سازی و تولید فیبروبلاست های پوستی تحریک می گردد ، بدین ترتیب لایه ی سطحی پوست از لایه های زیرین تقویت و ترمیم می گردد و اثرات آفتاب سوختگی بر روی پوست را می توان با آن طی 3 الی 4 جلسه با فاصله ی یک ماه برطرف نمود . لایه برداری پوست آفتاب سوخته با میکرودرم یا RF؟ اینکه کدام روش برتری دارد ، به نوع سوختگی و شدت آسیب دیدگی پوست بستگی دارد ، میکرودرم تنها قادر به لایه برداری سطح پوست ( اپیدرم ) می باشد در حالی که RF ، قادر به ترمیم و بازسازی پوست از لایه های زیرین ( لایه ی درم ) پوست می باشد . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X