روش های کم خطر برای مراقبت از پوست در حاملگی

روش های کم خطر برای مراقبت از پوست در حاملگی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش های کم خطر برای مراقبت از پوست در حاملگی

زنان در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی و داشتن مشکل ویار و عدم جذب برخی مواد ضروری پوست توسط بدن بیشتر از زمان های دیگر دچار مشکلات پوستی نظیر ایجاد لک و خشکی در پوست خود و ایجاد ترک در ناحیه شکم به دلیل کشش پوست می شوند که در مورد رفع آنها نگرانی خواهند داشت اما زنان باردار به دلیل وضعیت خود در مورد استفاده ار انواع روش های لایه برداری و رفع مشکلات پوستی محدودیت هایی دارند حال باید دید روش های کم خطر برای مراقبت از پوست در حاملگی چه روش هایی می باشند.

پوست در حاملگی

بدن زنان باردار و مخصوصا پوست آنها در این دوران به دلیل تغییرات هورمونی و تغییرات سریع متابولیکی دچار مشکلات فراوانی چون ایجاد لک و خشکی پوست می گردد که به وجود آمدن این مشکلات باعث نگرانی زنان باردار می گردد و به دنبال کم خطر ترین روش ها در این دوران برای رفع مشکلات خود می باشند که آسیبی را به جنین آنها وارد ننماید.

مراقبت از پوست در دوران بارداری

در زمان بارداری ساختمان و عملکرد عروق پوست دچار تغییر می گردد و ملانین پوست نیز در برخی از نقاط صورت بیش از اندازه تولید می شود که این امر موجب می گردد تا در روی پوست لک های بارداری ایجاد گردد که این لکه ها اغلب در پیشانی ، گونه ، چانه و بالای لب ایجاد می شوند، در ناحیه شکم زنان باردار به دلیل افزایش سایز شکم دچار پارگی الیاف پوست می شوند که به آن استریا گفته می شود ، برای تمام مشکلات پوستی ایجاد شده در دوران بارداری باید راه حلی اتخاذ گردد که موجب آسیب به جنین نگردد. استفاده از لایه بردارهایی در دوران بارداری مجاز می باشد که حاوی سالسیلیک اسید در حد پایین باشند وحاوی عصاره سویا و محصولات ضد آکنه باشند ضمنا مصرف ضد آفتاب نیز در زنان باردار مانعی ندارد. زنان باردار می توانند با ماساژ پوست خود مخصوصا ناحیه شکم از ترک های پوستی و خشکی پوست جلوگیری نمایند ، ماساژ روغن زیتون و  روغن نارگیل ضمن نرم و لطیف کردن پوست مانع از ترک پوست شکم خواهد شد، ماسک روغن درخت چای و ماسک خاک رس لک های ناشی از برداری را در زنان باردار کاهش می دهد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X