مراقبت ها و روش های نگهداری مو پس از کاشت مو

مراقبت ها و روش های نگهداری مو پس از کاشت مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مراقبت ها و روش های نگهداری مو پس از کاشت مو

کسب اطلاعات کافی در مورد روش های کاشت مو و مراجعه به پزشک متخصص باتجربه جهت کاشت مو و رعایت نکاتی که به بیمار بعد از عمل کاشت توصیه می گردد هم باعث می گردد تا سرعت ترمیم زخم های حاصل از عمل افزایش پیدا کند و هم نتایج کاشت مو به بهترین صورت ایجاد گردد اما مراقبت ها و روش های نگهداری مو پس از کاشت مو شامل رعایت چه نکاتی می باشد.

نگهداری مو پس از کاشت

عمل کاشت مو معمولا چندین ساعت زمان خواهد برد و بیمار برای برگشت به حالت عادی باید چند روز بعد از عمل استراحت کافی داشته باشد تا شرایط بهتری را بدست بیاورد. رعایت نکاتی که بعد از کاشت مو توسط متخصص کاشت مو به بیمار توصیه می گردد سبب می گردد تا بیمار از عمل خود نتیجه بهتری را کسب نماید رعایت نکات خاصی قبل و بعد از عمل کاشت موجب می گردد تا رشد موها در شرایط بهتری صورت گیرد.
  • افرادی که قصد کاشت مو را دارند باید یک ماه قبل و بعد از عمل کاشت از مصرف سیگار، قلیان و هر نوع دخانیاتی خودداری کنند.
  • این افراد باید مصرف هر نوع قرص مسکن و ویتامین را قبل از عمل قطع نمایند و بعد از عمل فقط مسکنی را که پزشک تجویز نموده مصرف کنند.
  • در روز عمل به دلیل تزریق داروهای آرام بخش به بیمار حتما بیمار باید جهت مراجعه به منزل بعد از عمل کاشت یک نفر را به عنوان همراه با خود داشته باشد.
  • در نخستین روزهای بعد از کاشت مو باید به آرامی با موی کاشته شده رفتار گردد و هنگام خوابیدن و تماس با بالش سعی گردد به مو آسیبی وارد نشود.
  • از ورزش کردن تا چندین روز پرهیز گردد زیرا این کار باعث ایجاد عرق در پوست سر می شود و ممکن است در محل پیوند موها عفونت ایجاد شود.
  • در روزهای اول بعد از کاشت مو نباید موها خیس و یا شسته شود.
  •  نباید از کلاه و روسری یا هدبند استفاده نمایند زیرا به دلیل ایجاد فشار بر روی مو فولیکول های مو آسیب خواهند دید و رشد آنها نیز کند خواهد شد.
  • افرادی که عمل کاشت مو داشته اند باید تا حد ممکن از تابش مستقیم نور خورشید دور بمانند زیرا نور آفتاب به موها آسیب خواهد زد.

رشد موهای کاشته شده

موهای کاشته شده و مورد پیوند قرار گرفته هرگز رشد سریعی نخواهند داشت بلکه به دلیل چرخه رشد این موها در ابتدا دچار ریزش خواهند شد و دوباره به رشد مجدد دست پیدا خواهند کرد. مصرف محلول ماینوکسیدیل با غلظت مناسب به تجویز پزشک به فعال نمودن فولیکول موهای کاشته شده کمک شایانی خواهد نمود و باعث می شود رشد و جوانه زدن مو سریع تر آغاز گردد، رشد مناسب موی کاشته شده به چندین ماه زمان نیاز دارد و ممکن است این موها در ابتدا بسیار نازک و کم پشت باشند که به مرور زمان ضخیم تر و پرپشت خواهند شد. نگهداری مو پس از کاشت و توجه و رعایت نکاتی که توسط پزشک به بیمار توصیه می شود سبب می گردد تا شرایط بهتری برای رشد فولیکول های موی کاشته شده فراهم گردد و در رشد مجدد مو تاخیر ایجاد نشود . رعایت نکات توصیه شده به بیمار و مراقبت های لازم قبل و  بعد از  عمل کاشت نتایج مثبت تر و سریع تری برای هر بیمار خواهد داشت. کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X