ماینوکسیدیل خارجی یا ایرانی برای رشد ابرو

ماینوکسیدیل خارجی یا ایرانی برای رشد ابرو

07 شهریور ، 1401
کلینیک ایران نوین

ماینوکسیدیل خارجی بهتره یا ایرانی برای رشد ابرو

ریزش موی ابرو و کم‌پشتی آن که بیشتر در زنان شایع می باشد به  دلایل مشترکی همزمان با ریزش موی سر آغاز می گردد و یکی از درمان های دارویی آن استفاده از ماینوکسیدیل موضعی می باشد اما آیا ماینوکسیدیل خارجی یا ایرانی برای رشد ابرو مناسب می باشند. در این مطلب به این سوال که ماینوکسیدیل خارجی بهتره یا ایرانی پاسخ می دهیم.

ماینوکسیدیل خارجی

در ماینوکسیدیل خارجی نوع پودر و ترکیب مواد تشکیل دهنده آن  با نوع ایرانی آن  بسیار متفاوت می باشد و ایجاد حساسیت و خارش نیز در پوست نیز متفاوت است و قیمت آن نیز از نوع ایرانی بیشتر می باشد. داروی موضعی ماینوکسیدیل با مارک های خارجی و ایرانی زیادی در بازار وجود دارند که هر کدام فرمول مختص به خود را دارند و باز خورد مصرف بیماران و کسب نتیجه از مصرف آنها نقش زیادی در تبلیغات این گونه داروها ایفا می نماید.

عوارض مصرف ماینوکسیدیل موضعی

در هر بیماری مصرف داروی ماینوکسیدیل با عوارض مختلفی مواجه می گردد و ممکن است مصرف موضعی هم ماینوکسیدیل ایرانی و خارجی به دلیل وجود الکل در مواد آنها باعث ایجاد خارش و حساسیت و التهاب در پوست گردد.

تاثیر مصرف ماینوکسیدیل در رشد ابرو

تاثیر مصرف ماینوکسیدیل در رشد ابرو

تفاوت ماینوکسیدیل ایرانی و خارجی در رشد ابرو

مصرف ماینوکسیدیل در ابرو به دلیل گشاد کردن عروق خونی و افزایش گردش خون در پوست موجب می گردد تا به دلیل تغذیه بهتر فولیکول ها موی ابرو در دوره فاز رشد فعال قرار بگیرند و از این طریق به تدریج رشد موها آغاز گردد و کم پشتی مو برطرف شود.

مصرف ماینوکسیدیل خارجی یا ایرانی به تجویز پزشک با توجه به وضعیت موی ابروی بیمار و مواد تشکیل دهنده دارو بستگی دارد و اگر پس تز چند ماه از استفاده هر کدام از داروی ایرانی و خارجی در رشد ابرو تاثیری ایجاد نشود می توان از نوع دیگر محصول استفاده نمود، به طور کلی مردم ایران هنگامی که دچار مشکلات پوست و مو می شوند در مرحله اول به دنبال استفاده از داروهای خارجی خواهند بود زیرا در ذهن مردم اینگونه جا افتاده است که محصولات خارجی تاثیر بهتری در  رفع مشکلات پوست و مو دارند که البته این امر باوری غلط می باشد و بسیاری از محصولات و داروهای ایرانی تاثیر مثبت تر و بهتر در رفع مشکلات پوست و مو خواهند داشت.

کلینیک تخصصی کاشت ابرو و تقویت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

خدمات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X