ماینوکسیدیل شوره سر چندبار در روز باید مصرف شود؟

ماینوکسیدیل شوره سر چندبار در روز باید مصرف شود؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

ماینوکسیدیل شوره سر چندبار در روز باید مصرف شود؟

یکی از عوارض جانبی ذکر شده در مورد مصرف محلول ماینوکسیدیل جهت رفع ریزش مو پوسته پوسته شدن پوست می باشد که این امر منجر به ایجاد شوره در پوست سر خواهد شد اما ماینوکسیدیل شوره سر چند بار در روز باید مصرف شود.

شوره سر

شوره سر به وضعیتی در پوست سر گفته می شود که درآن سلول های مرده پوست بیشتر از حد طبیعی ریخته می شوند و این ذرات سفید رنگ روی لباس و سطح مو قابل مشاهده می باشند و پوست در این صورت چرب نیز خواهد بود و در پوست التهاب و خارش ایجاد می گردد که با تحریک پوست به وسیله خارش پوست التهاب آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

ماینوکسیدیل شوره سر

افرادی که در سر خود شوره یا همان پوسته پوسته شدن پوست سر را دارند به دلیل عوارض جانبی محلول ماینوکسیدیل که ایجاد التهاب در پوست سر می باشد باید در مرحله اول شوره سر خود را درمان و سپس نسبت به مصرف این محلول اقدام نمایند، افرادی که به دلیل وجود شوره در سر خود در مورد استفاده از محلول ماینوکسیدیل محدودیت دارند می توانند با استفاده از ماینوکسیدیل شوره سر که ترکیبی می باشند و در داروخانه ها به فروش می رسند با استفاده از مواد ترکیبی خاص در محلول ماینوکسیدیل همزمان با درمان شوره سر ریزش موی خود را نیز کنترل نمایند.

 مصرف روزانه ماینوکسیدیل

مصرف محلول ماینوکسیدیل به طور روزانه یک یا دو مرتبه در روز انجام می گیرد و در هر بار یک سی سی یا ۱۵ قطره روی پوست خشک شده سر ریخته می شود و برای تاثیر بیشتر و رای نفوذ سریعتر در پوست ماساژ داده می شود، جذب این محلول در پوست حدود یک ساعت زمان نیاز دارد و در این مدت باید پوست خشک نگه داشته شود و تا سه ساعت بعد از قرار دادن محلول روی پوست نباید سر شسته شود. شوره سر یکی از عواملی می باشد که ریزش موی سر را تشدید می نماید و این امر در پوست های چرب با تجمع چربی در سطح پوست بیشتر رخ خواهد داد اما با مصرف ماینوکسیدیل شوره سر می توان به طور همزمان  ضمن درمان شوره سر ریزش موی آن را نیز کنترل و درمان نمود ، مصرف ماینوکسیدیل در حالت وجود شوره سر باعث بدتر شدن این وضعیت در پوست سر خواهد شد زیرا مواد موجود در این محلول پوست را تحریک می نماید و با خشک شدن بیش از اندازه پوست در پوست شوره بیشتری ایجاد می گردد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X