عوارض مصرف ماینوکسیدیل مردانه در دراز مدت

عوارض مصرف ماینوکسیدیل مردانه در دراز مدت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوارض مصرف ماینوکسیدیل مردانه در دراز مدت

همواره اولین درمان جهت ریزش مو ، استفاده از داروهای موضعی ضد ریزش مو می باشد ، از این رو یکی از داروهایی که به صورت محلول و قطره برای درمان ریزش مو و افزایش سرعت رشد موها مورد استفاده آقایان و خانم ها قرار می گیرد داروی ماینوکسیدیل می باشد که با غلظت متفاوتی در مردان و زنان برای درمان ریزش مو با الگو های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد اما عوارض مصرف ماینوکسیدیل مردانه در دراز مدت چیست.

ماینوکسیدیل مردانه

ماینوکسیدیل مردانه که با غلظت ۵ درصد مورد استفاده مردان در ریزش موی مقطعی و سکه ای و جهت ضخیم نمودن موی کرکی ریش و رفع ریزش موی صورت قرار می گیرد به طور شبانه روز و در دو نوبت به مقدار ۱ سی سی یا ۱۵ قطره به محل مورد نظر مالیده می شود و در مردان غلظت های بالای این محلول با تجویز پزشک به دلیل تسریع در روند رشد موها نیز مورد استفاده قرار می گیرد، این محلول به دلیل افزایش جریان خون در پوست موجب می گردد تا پیاز مو و فولیکول مو بهتر تغذیه شود و رشد آن نیز سرعت پیدا کند.

عملکرد ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل دارویی می باشد که عروق خونی را منبسط می نماید و با باز شدن رگ های خونی جریان خون در آنها افزایش پیدا می کند و از این رو فولیکول های مو از راه خون بهتر تغذیه خواهند شد و رشد موها افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

عوارض مصرف ماینوکسیدیل در دراز مدت در مردان

مصرف ماینوکسیدیل در مردان گر چه ممکن است  باعث عوارض جانبی عمومی مانند خارش ، التهاب، قرمزی و خشک شدن پوست گردد اما مصرف دراز مدت این محلول در مردان احتمال تاثیر بر هورمون های مردانه و تغییر در میل جنسی را دارد که مصرف طولانی مدت این محلول حتما باید با نظارت پزشک و با غلظت مناسب صورت گیرد، تاثیر این محلول در هر بیماری متفاوت خواهد بود و عوارض و دوره  درمان نیز به  واکنش بدن نسبت به محلول بستگی خواهد داشت. مصرف ماینوکسیدیل مردانه در دراز مدت ممکن است موجب گردد تا در بدن مردان و جایی که نیاز به رشد مو نمی باشد رشد سریع موها آغاز گردد که برای جلوگیری از این امر باید از سرایت محلول به دیگر نقاط بدن جلوگیری شود یا غلظت محلول مورد استفاده تغییر داده شود. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X