طریقه مصرف صحیح ماینوکسیدیل در صورت

طریقه مصرف صحیح ماینوکسیدیل در صورت

08 آذر ، 1401
کلینیک ایران نوین

طریقه مصرف ماینوکسیدیل برای ریش چگونه است؟

مردان به دلایل زیادی مانند تغییرات هورمونی، شیمی درمانی ، مصرف دارو، ژنتیک  و استرس در صورت خود و ریش خو دچار ریزش موی مقطعی یا همان سکه ای  و ریزش موی ناگهانی می شوند و یا ممکن است در جوانان موی ریش به صورت نازک و کرکی ایجاد گردد که یکی از درمان و رفع این مشکلات در صورت آقایان استفاده از محلول ماینوکسیدیل می باشد که حال باید دید طریقه مصرف ماینوکسیدیل برای ریش چگونه می باشد.

نحوه استفاده از ماینوکسیدیل برای ریش

استفاده از محلول ماینوکسیدیل در صورت توسط مردان برای رفع ریزش ناگهانی و دائمی موی ریش مورد استفاده قرار می گیرد یا جهت تقویت موی های کرکی صورت در نوجوانان و جوانان مورد استفاده قرار می گیرد که داشتن موی ضخیم و تیره را از نشانه های مردانگی می دانند. در ادامه به نحوه استفاده از ماینوکسیدیل برای ریش و این که ماینوکسیدیل چیست می پردازیم.

ماینوکسیدیل چیست؟ ماینوکسیدیل طاسی را درمان نمی کند.بلکه از ریزش مو جلوگیری می کند اگر مصرف آن را جدی نگیرید، مجدد دچار ریزش مو می شوید ممکن است سریعتر از قبل سقوط کنند. عوارض جانبی ماینوکسیدیل به طور کلی خوب تحمل می شود، اما عوارض جانبی رایج شامل سوزش یا تحریک چشم، خارش، قرمزی،پوسته پوسته شدن یا سایر تحریکات پوستی در ناحیه تحت درمان و رشد مو ناخواسته در جاهای دیگر بدن است گزارش شده است.

عوارض جانبی ماینوکسیدیل خوراکی ممکن است شامل تورم صورت و اندام ها، ضربان قلب سریع و نامنظم، سرگیجه، ضایعات قلبی، و نکروز فوکوس در ناحیه عضلات پاپیلری و زیرین اندوکاردی بطن چپ باشد. موارد واکنش های آلرژیک به ماینوکسیدیل یا مواد غیرپزشکی پروپیلن گلیکول که در برخی از ترکیبات ماینوکسیدیل موضعی یافت می شود گزارش شده است. Pseudoacromegaly یک عارضه بسیار نادر است که با دوزهای زیاد ماینوکسیدیل خوراکی گزارش شده است.

مکانیسم ماینوکسیدیل که باعث رشد مو می شود به طور کامل درک نمی شود. ماینوکسیدیل بازکننده کانال پتاسیم است،که باعث ایجاد هیپرپلاریزاسیون غشاهای سلولی می شود. به طور هیجان انگیز، با افزایش رگ های خونی و باز کردن کانال های پتاسیم، به اکسیژن، خون و مواد مغذی بیشتری برای فولیکول ها اجازه می دهد. این ممکن است فولیکول ها را در فاز تلگودون ایجاد کند و پس از آن با موهای ضخیم تر در فاز آناژن جایگزین شود.

ماینوکسیدیل یک پیش داروی است که توسط سولفاتینگ از طریق آنزیم سولفوترانسفراز SULT1A1 به فرم فعال آن، ماینوکسیدیل سولفات تبدیل می شود. مطالعات متعدد نشان داد که فعالیت سولفات ترانسفراز در فولیکول های مو پیش بینی پاسخ ماینوکسیدیل در درمان ریزش مو دارد. ماینوکسیدیل موثر است وقتی که سطح ریزش مو بزرگ است. علاوه بر این، اثربخشی آن در مردان جوان تر بیشتر است که ریزش مو را کمتر از 5 سال تجربه کرده اند. استفاده از ماینوکسیدیل تنها برای ریزش مویی (ریشه) است.  ماینوکسیدیل همچنین یک وازودیلاتور است. دو مطالعه بالینی در ایالات متحده برای یک دستگاه پزشکی انجام می شود که ممکن است به بیماران اجازه دهد تا تعیین کنند که آیا احتمال دارد که از درمان ماینوکسیدیل سود ببرند.

طریقه مصرف صحیح ماینوکسیدیل

محلول ماینوکسیدیل برای صورت مردان جهت کنترل ریزش موی ریش آنها با غلظت ۵ درصد مورد استفاده قرار می گیرد و این محلول باید دو بار در روز و در هر بار ۱ سی سی از محلول به قسمت ریش که باید کاملا خشک باشد مالیده می شود، این ملول باید با استفاده از دستکش با انگشت دست بر روی پوست ریش مالیده شود تا جذب آن توسط پوست بهتر صورت گیرد، این محلول برای جذب کامل توسط پوست ریش به یک ساعت زمان نیاز دارد  و به مرور در معرض هوا خشک خواهد شد اما قبل از خشک شدن باید از ریزش محلول به سایر نقاط صورت که نیازی به رویش مو ندارد جلوگیری شود.

مصرف ماینوکسیدیل برای ریش

مصرف ماینوکسیدیل برای ریش

مصرف داروی ماینوکسیدیل در مردان برای افزایش سرعت رشد موی ریش آنها و درمان ریزش موی ریش نتایج متفاوتی برای هر بیمار در پی دارد و این نتایج برای همه ی بیماران یکسان نخواهد بود اما مسئله مهم در مصرف این محلول صبر و حوصله بیماران می باشد زیرا اثر بخشی کامل با مصرف این محلول بعد از چند ماه از استفاده آن در بیماران ایجاد می گردد و نباید انتظار اثری آنی از مصرف این دارو را داشت . در استفاده از محلول ماینوکسیدیل در صورت نباید جهت تسریع در خشک شدن محلول از سشوار یا وسیله دیگری استفاده گردد زیرا این کار باعث می گردد جذب دارو توسط پوست به درستی انجام نگیرد و برای شستن پوست صورت نباید عجله کرد و تا حد ممکن باید تا چند ساعت بعد از استفاده محلول از شستن صورت خودداری نمود.

سوالات متداول

❓ کاربرد ماینوکسیدیل برای ریش چیست؟

✅ استفاده از محلول ماینوکسیدیل در صورت توسط مردان برای رفع ریزش ناگهانی و دائمی موی ریش مورد استفاده قرار می گیرد.

❓ تاثیر مصرف ماینوکسیدیل 5 درصد چقدر است؟

✅ مصرف داروی ماینوکسیدیل در مردان برای افزایش سرعت رشد موی ریش آنها و درمان ریزش موی ریش نتایج متفاوتی برای هر بیمار در پی دارد. صبر و حوصله بیماران اهمیت زیادی دارد و نباید انتظار اثری آنی از مصرف این دارو را داشت.

کلینیک تخصصی کاشت مو و تقویت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X