همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی

همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی از جمله عمل های پرطرفداری است که در کشور بین زنان بیش از مردان رواج دارد .

به دلیل قرار گیری بینی در راس و تقارن صورت ، تناسب آن با دیگر اجزای صورت در زیبایی چهره بسیار تاثیرگذار است  .

به عمل زیبایی بینی، رینوپلاستی گفته می شود که به دو روش باز و بسته توسط جراح پلاستیک صورت می پذیرد .

روش باز جراحی بینی

در این روش که تیغه ی وسط بینی که کلوملا نام دارد با برشی  V شکل ، برش خورده و با برداشتن پوست از سطح غضروف و استخوان بینی ، باعث بهتر دیده شدن مشکلات و عوارض بینی می گردد و پزشک با تسلط بیشتری می تواند به اصلاحات مورد نیاز بینی بپردازد .

روش بسته جراحی بینی

در این روش ترمیم نواقص بینی از طریق  برش از داخل حفره های بینی صورت می پذیرد .

در عمل زیبایی بینی ، علاوه بر جراحی زیبایی ممکن است که همزمان به رفع نواقص دیگر بینی مانند ، پولیپ ، کجی ، افتادگی ، ناهماهنگی حفره های بینی و ..  نیز اقدام گردد .

هدف از انجام عمل زیبایی بینی ، رسیدن به یک بینی زیباتر و متناسب با فرم صورت می باشد .

بینی هر فردی از دو جزء ، استخوان - غضروف و پوست تشکیل شده است که هر جز که غالب تر باشد ، نوع بینی را تشکیل می دهد ، به عنوان مثال اگر استخوان -غضروف که از آن به عنوان اسکلت بینی یاد می شود ، قویتر و ضخیم تر از پوست باشد ، فرد دارای بینی استخوانی خواهد بود و برخلاف آن ، فردی با پوست ضخیم تر و اسکلت کوچکتری دارای بینی گوشتی است .

نتایج جراحی زیبایی در بینی استخوانی بسیار بهتر از بینی گوشتی خواهد بود .

جراح متخصص عمل زیبایی بینی

در جلسه ی مشاوره قبل از انجام جراحی بینی ، پزشک معالج با بررسی و معاینه ی بینی فرد به وضعیت آن پی خواهد بود و در صورت وجود انحراف ، پولیپ و دیگر مشکلات احتمالی در بینی ، به تشریح روش انجام عمل برای بیمار می پردازد تا بیمار ضمن آگاهی از نتیجه ی نهایی و مراقبت های پس از عمل ، هزینه های جانبی را نیز متقبل گردد .

قبل از عمل پزشک معالج جهت بررسی وضعیت سلامت فرد ، به تجویز آزمایشات لازمی مانند تست انعقاد خون ، شمارش سلول های خونی ، قند خون ، آزمایش کلیه و ... خواهد نمود .

بیمار موظف است که سابقه هر گونه بیماری و مصرف داروی خاص را به پزشک معالج خود اطلاع دهد .

 با توافق و انجام عمل توسط پزشک متخصص ، ویزیت های بعد از عمل در زمان معین انجام می شود و پزشک با بررسی روند بهبود و تاثیر عمل انجام شده ، بیمار را زمان دستیابی به نتیجه ی مطلوب از عمل همراهی خواهد کرد و حتی در صورت نیاز به انجام عمل های تکمیلی  اقدام خواهد نمود .

جراحی بینی یک عمل بسیار حساس و سنگین می باشد که به علت نقش بینی در تنفس انسان ، باید چنین عمل ظریفی توسط پزشک متخصص که دارای سال ها تجربه و عمل های موفقیت آمیز و بدون عارضه می باشد ، به انجام آن مبادرت ورزد .

در صورتی که فرد از مشکلات بینی رنج نبرده و از ظاهر مطلوبی فرم بینی برخوردار است و تنها به سبب توصیه و نظر اطرافیان ، ترغیب به انجام عمل شده است ، بهتر است با دیدی واقع بینانه و با اعتماد بنفس بیشتر در مورد جراحی زیبایی بینی تصمیم بگیرد .

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X