درمان افتادگی پلک مادرزادی در سالمندان با طب سوزنی

درمان افتادگی پلک مادرزادی در سالمندان با طب سوزنی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

درمان افتادگی پلک مادرزادی در سالمندان با طب سوزنی

از دلایل افتادگی پلک علاوه بر بالا رفتن سن می توان به دلایل مادرزادی نیز نام برد و ممکن است برخی کودکان با افتادگی پلک خفیف تا شدید در یکی ها هر دو پلک خود متولد گردند ، افتادگی پلک چه بر اثر مادر زادی بودن یا بالا رفتن سن ممکن است تمام مردمک چشم را بپوشاند به طوری که میدان بینایی فرد را کاهش دهد بنابراین باید برای رفع آن چاره ای اندیشیده شود، یکی از روش های درمان افتادگی پلک استفاده از طب سنتی می باشد که باید دید درمان افتادگی پلک مادرزادی و افتادگی پلک در سالمندان با طب سوزنی چگونه ممکن می گردد.

افتادگی پلک مادرزادی

 افتادگی پلک مادرزادی که پتوز نامیده می شود بر اثر نقص در تکامل عضله بالابرنده پلک فوقانی ایجاد می گردد و ممکن است به صورت خفیف یا شدید باشد در هر حال این افتادگی پلک با گذشت زمان و بزرگ شدن کودک هرگز به خودی خود رفع نمی گردد و بهترین زمان برای درمان ان همان سنین کودکی و قبل از زمان مدرسه فرد کودک می باشد زیرا  وجود این نقص در پلک کودک اعتماد به نفس او را نزد همسالان خود بسیار پایین خواهد آورد.

درمان افتادگی پلک مادرزادی با طب سوزنی

گر چه جراحی پلک روشی برای رفع افتادگی پلک مادرزادی می باشد اما تنها راه درمان این مشکل نخواهد بود و برای رفع این مشکل می توان از طب سوزنی نیز استفاده نمود ، در طب سنتی دلیل افتادگی پوست ضعف اعصاب دانسته می شود و به همین دلیل داروهای تقویت اعصاب گیاهی و دمنوش بابونه و اسطوخودوس برای تقویت اعصاب برای بیمار تجویز می گردد، برای درمان افتادگی پلک مادر زادی در کودکان در طب سوزنی از سرمه کافوری استفاده می شود و سفیده تخم مرغ بر روی پلک قرار داده می شود . در طب سوزنی جهت رفع افتادگی پلک مادرزادی و افتادگی پلک سالمندان با فرو کردن سوزن های بسیار نازک به نقاط خاص از پوست باعث افزایش کلاژن سازی در پوست می گردند و از این طریق میزان کشش پوست پلک افزایش پیدا خواهد کرد و به مرور زمان پلک جوانسازی و شاداب می گردد. برای رفع افتادگی پلک مادرزادی روش های مختلفی جهت کشیدن پوست پلک با استفاده از جراحی وجود دارد که تا زمانی که کودک آمادگی لازم را نداشته باشد انجام جراحی به تاخیر خواهد افتاد و در این مدت استفاده از روش های سنتی و گیاهی تا حد مناسبی از افتادگی بیشتر پلک جلوگیری خواهد نمود. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X