درمان ریزش مو استرسی با داروی گیاهی و روغن زیتون

درمان ریزش مو استرسی با داروی گیاهی و روغن زیتون

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

درمان ریزش مو استرسی با داروی گیاهی و روغن زیتون

قدم اول در درمان هر مشکل پوستی و مو شناخت دلایل ایجاد مشکل خواهد بود ، هنگامی که  موی سر دچار ریزش ناگهانی می گردد متخصص پوست و مو در وحله اول به دنبال علت ایجاد ریزش خواهد بود و در مرحله بعد درمان متناسب را برای هر بیماری انتخاب خواهد نمود، یکی از دلایل ریزش مو مخصوصا در مردان استرس و فشار کاری بالا می باشد که معمولا موی سر و ریش آنها را دچار ریزش سکه ای می نماید که اگر درمان این مشکل به موقع انجام نگیرد مشکل ریزش به شکل حاد در خواهد آمد و ناحیه وسیعی از سر و ریش آنها دچار ریزش خواهد شد اما درمان ریزش مو استرسی با داروی گیاهی و روغن زیتون در مردان چگونه ممکن می گردد.

ریزش مو استرسی در مردان

استرس های روحی و جسمی شدید و حمله های عصبی امروزه یکی از شایع ترین دلایل ریزش مو در مردان می باشد که این ریزش در موی سر و ریش مردان ایجاد می گردد، ریزش مو استرسی در مردان به دو شکل ایجاد می گردد در شکل اول رشد مو در ناحیه ای از سر و ریش برای مدتی قطع می شود و مو در آن ناحیه رشدی نخواهد داشت اما در شکل دوم به دلیل استرس گلبول های سفید خون به فولیکول مو حمله می نمایند و دچار ریزش مو سکه ای خواهد شد. عدم درمان به موقع ریزش مو به دلیل استرس باعث گسترش ریزش مو در تمام سطح بدن خواهد شد و اگر این مشکل در مراحل اولیه درمان نگردد درمان زمان بیشتری به خود اختصاص خواهد داد و ممکن است بر اثر از بین رفتن پیاز مو در سر طاسی دائمی ایجاد گردد.

درمان ریزش استرسی مو با داروهای گیاهی و روغن زیتون

گر چه ریزش مو در اثر استرس زیاد خواهد بود اما بعد از ریزش مو هم فرد دچار استرس بیشتری خواهد شد و در این وضعیت بیمار فشار بالایی را تحمل خواهد کرد ، یکی از روش های درمان بی خطر و بی عارضه درمان ریزش موی استرسی استفاده از داروهای گیاهی و روغن هایی مانند روغن زیتون می باشد، استفاده از روغن کرچک به دلیل خواص ضد میکروبی، روغن زیتون ، نارگیل ، روغن درخت چای و  اسانس لیمو باعث می گردد تا مواد مغذی برای حیات ریشه های مو تامین گردد و با ماساژ منظم این روغن ها بر پوست سر که دچار ریزش مو شده جریان گردش خون در پوست افزایش پیدا می کند و در نتیجه ریزش مو استرسی متوقف خواهد شد . روغن ها و داروهای گیاهی حاوی مواد آنتی اکسیدان می باشند که از خشک شدن پوست و ریزش مو بر اثر استرس جلوگیری می نمایند. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X