روش استفاده ماینوکسیدیل در زنان برای رویش مجدد مو

روش استفاده ماینوکسیدیل در زنان برای رویش مجدد مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش استفاده ماینوکسیدیل در زنان برای رویش مجدد مو

موی زنان نیز مانند مردان به دلایل مختلفی مانند ژنتیک ، بیماری و  مصرف دارو دچار ریزش می گردد ، علاوه بر این موارد بارداری و شیردهی نیز در زنان باعث ریزش موی مقطعی در آنها می شود، درمان موهایی که دچار ریزش شده اند به زمان زیادی و صرف هزینه های مختلفی نیازمند می باشد اما بهترین زمان برای  شروع درمان اوایل ریزش مو خواهد بود ، زنان نیز به دلایل ژنتیکی دچار طاسی و نازک شدن مو می گردند که این ریزش مو ها اغلب در زنان در جلوی سر آنها ایجاد می شود اما استفاده ماینوکسیدیل در زنان  برای رویش مجدد مو چه تاثیری دارد.

ماینوکسیدیل در زنان

در زنان ریزش مو کمتر به صورت ناگهانی اتفاق می افتد و اغلب ریزش مو در زنان مرحله به مرحله و با نازک شدن موها و در نهایت ریزش آنها آغاز می گردد ، محلول ماینوکسیدیل یکی از روش های درمان ریزش موی زنان می باشد که در زنان محلول با غلظت ۲ درصد استفاده می گردد. این محلول در زنان در ناحیه جلوی سر و ابروها برای رفع ریزش و کم پشتی آنها مورد استفاده روزانه قرار می گیرد و نگرانی عمده زنان در مورد استفاده از این محلول افزایش موی صورت با مصرف این محلول می باشد که بعد از اتمام دوره مصرف معمولا ابن موها نیز کمتر خواهند شد و کرکی باقی می مانند.

تاثیرماینوکسیدیل در رشد مجدد موی زنان

عوامل زیادی در تاثیر محلول ماینوکسیدیل در زنان دخیل می باشند، سن و سال، ژنتیک و میزان ریزش موها و همچنین واکنش پوست نسبت به مصرف محلول باعث تاثیر محلول بر ریزش موها و رشد مجدد موها می گردند و اگر شرایط به گونه ای باشد که تاثیر محلول را کم کند مرحله رشد مو نیز طولانی تر خواهد شد. کسب نتیجه از مصرف محلول ماینوکسیدیل به زمانی در حدود چند ماه نیاز دارد و این زمان در هر بیماری متفاوت خواهد بود اما در هر حال افرادی که بخواهند از محلول ماینوکسیدیل نتیجه مطلوبی کسب کنند باید حتما صبر پیشه کنند. گر چه مصرف ماینوکسیدیل موضعی راهی آسان برای رفع ریزش مو و رشد مجدد مو می باشد اما مصرف آن در زنان به دلیل حساس بودن پوستشان با واکنش آلرژی بیشتری از طرف پوست مواجه می شود و زنان با مصرف این دارو بیشتر از مردان دچار حساسیت پوستی ، خارش ، سوزش و خشکی پوست می شوند. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X