درمان ریزش مو پیشانی و جلوی سر با قهوه

درمان ریزش مو پیشانی و جلوی سر با قهوه

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

درمان ریزش مو پیشانی و جلوی سر با قهوه

یکی از نواحی سر که معمولا ریزش عمده مو در این ناحیه ایجاد می گردد پیشانی می باشد که این عقب رفتن خط رویش موها و کمتر شدن آنها در این منطقه از سر تاثیر زیادی در ظاهر افراد دارد و برای هر فردی بسیار ناخوشایند می باشد و به دنبال راهی برای کنترل این ریزش مو خواهد بود اما درمان ریزش مو پیشانی و جلوی سر با قهوه چگونه ممکن می باشد.

ریزش مو پیشانی

ریزش مو پیشانی و جلوی سر هم در مردان و هم ایجاد می گردد و از علل شایع  آن می توان به ژنتیک و تغییرات هورمونی اشاره نمود، عقب رفتن خط رویش موها که از علل اصلی به وجود آمدن این شرایط عدم تعادل هورمون ها در بدن می باشد معمولا از نسلی به نسل بعد منتقل می گردد، تغذیه هر فردی، بیماری ، داروها و سن نیز در ایجاد ریزش مو در جلوی سر و پیشانی نقش دارد و با نازک شدن مو در مرحله نخست شروع می گردد اما درمان به موقع این ریزش تا حد از عقب رفت خط رویش مو در پیشانی جلوگیری خواهد کرد.

مصرف قهوه در جلوگیری از ریزش مو

یکی از دلایل عمده ریزش مو در افراد مختلف دلایل ژنتیک می باشد که این دلیل در بین زنان و مردان اشتراک دارد ، آنزیم های بسیاری در بدن به دلیل ژنتیک وجود دارند که به غلاف فولیکول مو آسیب وارد می نمایند و با نفوذ به فولیکول مو از طریق غلاف آن فولیکول را نازک می کنند و به همین دلیل مو دچار ریزش خواهد شد ، آنزیم های موجود در کافئین قهوه آنزیم های مضری را که به فولیکول مو آسیب وارد می کنند مهار می کنند و از این طریق رشد مو بهتر خواهد شد ، ترکیبات موجود در کافئین قهوه باعث تحریک رشد مو می شود و با نفوذ در جریان خون و با کاهش آنزیم های مضر رشد مو افزایش پیدا خواهد کرد. شستن موی سر با تفاله قهوه و ماساژ پوست سر با آن موها را براق می کند و رشد مو افزایش پیدا خواهد کرد و این پودر ضمن لایه برداری پوست سر فولیکول مو نیز تحریک خواهد شد و عواملی که باعث ریزش مو در پوست بوده اند به دلیل کافئین موجود در قهوه مسدود می گردن و ریزش مو متوقف می گردد و چرخه رشد مو دوباره آغاز می گردد. مصرف قهوه به صورت دم کرده و تهیه ماسک از پودر قهوه در پیشگیری از ریزش مو پیشانی و جلوی سر موثر خواهد بود و کافئین قهوه قطر انتهایی مو را افزایش می دهد و ضمن افزایش سطح مقطع مو حالت انعطاف و نرمی و مقاومت مو با مصرف قهوه در برابر ریزش و عوامل تخریب مو افزایش پیدا می کند . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X