درمان ریزش مو فصلی با مواد غذایی

درمان ریزش مو فصلی با مواد غذایی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

درمان ریزش مو فصلی با مواد غذایی

گاهی برخی از افراد به دلیل تغییرات آب و هوایی دچار مشکلات پوستی و ریزش مو می شوند که گر چه عمده این مشکلات با تغییر فصل برطرف می گردد اما برای ماندگاری این مشکلات و عدم آسیب به تراکم موها باید برای ریزش مو روشی اتخاذ گردد که با کمترین عوارض ممکن این ریزش مو متوقف گردد اما درمان ریزش مو فصلی با مواد غذایی چگونه امکانپذیر می گردد.

ریزش مو فصلی

در برخی از افراد با ایجاد تغییرات آب و هوایی و کوتاه شدن روز در فصل های سرد پاییز و زمستان ریزش مو فصلی در آنها شروع می گردد که طبق نظر متخصصین پوست دلیل عمده این ریزش موی فصلی کاهش نور خورشید و کمبود ویتامین Dدر بدن در فصل های سرد سال می باشد زیرا نور آفتاب به مقدار کافی باعث افزایش ویتامین D در بدن می شود و ویتامین D یکی از ویتامین های مورد نیاز مو برای رشد و تقویت مو می باشد.

مواد غذایی برای درمان ریزش مو فصلی

افرادی که معمولا به طور فصلی و با تغییر آب و هوا دچار ریزش مو می شوند می توانند با مصرف ماهی ، دانه های آجیل ، تخم مرغ ، عدس، سیر ، سویا ، تخم کدو و نوشیدن آب به اندازه کافی از ریزش مو به طور فصلی جلوگیری کنند. کسانی که با مصرف مواد غذایی مناسب باز در فصول سرد سال دچار ریزش مو می شوند باید جهت درمان ریزش مو به پزشک متخصص مراجعه نمایند تا پزشک با توجه به وضعیت بیمار و میزان ریزش مو محلول های موضعی مناسب مانند ماینوکسیدیل و مکمل های خوراکی و ویتامین ها را برای درمان ریزش مو در آنها تجویز نماید، استفاده از مکمل های خوراکی که حاوی زینک و آنتی اکسیدان می باشند تا حد مناسبی از ریزش مو در این افراد جلوگیری خواهد کرد.

غذاهای مقوی برای مو در فصول سرد

استفاده از میوه ها و سبزیجات تازه در فصول سرد سال مانند اسفناج، مرکبات، کلم و کلم بروکلی که آنتی اکسیدان فعال دارند و مصرف مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ و ۶ و نوشیدن چای سبز سبب می گردد تا مواد مغذی مورد نیاز  و تقویت فولیکول های مو به اندازه کافی وارد پوست شود و مو در این فصول دچار ریزش نگردد. درمان ریزش مو فصلی با استفاده از مواد غذایی سالم و طبیعی مانند مصرف ماهی و حبوبات به اندازه کافی و مصرف انواع ویتامین هایی که در میوه ها به فراوانی یافت می شوند بهترین و بی عارضه ترین روش برای این نوع از ریزش مو می باشد که به نسبت سایر روش ها هزینه کمتری را نیز در بر خواهد داشت. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X