ترمیم ترک پوست با روش لیزر فراکشنال استریا

ترمیم ترک پوست با روش لیزر فراکشنال استریا

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 ترمیم ترک پوست با روش لیزر فراکشنال استریا

استریا یا ترک پوست در بسیاری از مردم و  خانمها ایجاد می شود ، این عارضه معمولاً در اثر کشش پوست حاصل از رشد سریع قسمتی از بدن و در نتیجه ایجاد خطوط و نشانه‌هایی بر روی پوست به وجود می‌آید و ظاهر پوست را بدنما خواهد کرد ، مشاهده خطوط قرمز یا ارغوانی رنگی از علائم استریای پوستی است ، در این مقاله ، ترمیم ترک پوست با روش لیزر فراکشنال استریا مورد بررسی قرار گرفته شده است .

دلایل ایجاد ترک های پوستی

ترک های پوستی که در اصطلاح پزشکی استریا نامیده می شوند ، در اثر اضافه وزن سریع ، رشد ناگهانی در دوران بلوغ ، وزنه برداری ، حاملگی و تغییرات هورمونی بر روی پوست ایجاد می شوند .

لیزر فراکشنال استریا

در رابطه با ترمیم ترک های پوست با روش لیزر فراکشنال استریا می توان عنوان نمود که لیزر فراکشنال تنها لیزری است که از بین بردن موثر و بسیار رضایت بخش ترکهای پوستی را تضمین می‌کند ، به کمک  لیزر فراکشنال پوستی جدید و سلام نیز ایجاد خواهد شد . در روش لیزر درمانی ، ترکهای پوستی پس از 3 تا 4 جلسه لیزر به طور کامل محو خواهد شد که در این جلسات ، لیزر که به چندین شعاع نور تفکیک شده و به قسمتهای مورد نظر از پوست تابانده می‌شود.

تاثیر لیزر فراکشنال استریا

میزان تأثیر لیزر به تعدد جراحت های میکروسکوپی ایجاد شده در زیر پوست بستگی دارد که باعث تحریک سلولهای فیبروبلاست جهت ایجاد کلاژن و الاستین در پوست می‌شود ، بعد از بهبود پوست ، با از بین رفتن ترک های پوستی ، پوستی سالم و جدید جایگزین خواهد شد و عمق ترکهای پوست کم می‌شود ، رنگ قسمتهای ترک خورده تغییر کرده، به رنگ طبیعی پوست نزدیک شده و رفته‌ رفته ترکهای پوست به طور کامل ناپدید می‌شود. بافت پوست رو به بهبود رفته و همزمان پوست کشیده می‌شود ، بدین ترتیب پس از اتمام جلسات لیزر درمانی ، استریای پوستی به طور موثری از بین می رود . در واقع ، از بین بردن ترک های پوستی در روش لیزر درمانی با بازسازی کلاژن موجود و تولید کلاژن جدید در عمق لایه درم رخ می دهد . عملکرد لیزر فراکشنال ، برای بازسازی پوست، شامل مهار کردن قدرت نور لیزر برای حذف لایه نازکی از پوست اطراف ترک های پوستی و متلاشی کردن بافت اسکار آن می باشد که طی این فرایند ، تحریک قابلیت خود التیامی بدن برای بازسازی رشته‌های کلاژن موجود ، رشد کلاژن جدید و تشکیل لایه‌های جدید و سالم پوست در محل ترک پوست رخ می دهد . لیزر درمانی استریای پوستی را می توان برای تمامی نواحی بدن نظیر ؛ شکم ، پهلوها ، ران ، سینه ، بازو و ... مورد استفاده قرار داد . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X