بهترین روش ها برای ترمیم افتادگی پوست صورت بعد از پیری پوست

بهترین روش ها برای ترمیم افتادگی پوست صورت بعد از پیری پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش ها برای ترمیم افتادگی پوست صورت بعد از پیری پوست

افتادگی پوست در اثر عواملی مختلفی نظیر کاهش وزن شدید ، بالا رفتن سن ، کاهش چربی موثر زیر پوست و .... ایجاد می شود که در اثر آن چین و شکن های متعدد ، افتادگی پلک و ایجاد خطوط مختلف بر روی پوست صورت ، موجب مسن تر نشان دادن فرد خواهد شد ، با روش های مختلفی می توان این عارضه  ی پوستی را درمان نمود ، از این رو در این مقاله ، بهترین روش ها برای ترمیم افتادگی پوست صورت بعد از پیری پوست مورد بررسی قرار گرفته شده است .

علت افتادگی پوست

در خصوص علت افتادگی پوست می توان چنین عنوان کرد که کلاژن و الاستین، دو پروتئینی هستند که به طور طبیعی توسط بدن تولید و باعث به هم پیوستگی ، حالت ارتجاعی و سفتی و صافی پوست می شوند ؛  با افزایش سن ، تولید این دو پروتئین کاهش یافته ، لذا  پوست قابلیت بازگشت پذیری به حالت اولیه خود را از دست می دهد و در نتیجه تاثیر نیروی جاذبه زمین به دلیل عدم مقاومت پوست بیشتر شده و پوست دچار افتادگی خواهد شد .

ترمیم افتادگی پوست

با روش های مختلفی می توان به طور موثری افتادگی پوست را ترمیم و درمان نمود و به جوانسازی پوست صورت پرداخت .

روس های ترمیم افتادگی پوست عبارتند از :

لیفت با نخ
در این روش به کمک نخ های مخصوص و قابل جذب ؛ با تکنیک های خاصی ، نخ ها به زیر پوست وارد شده ، در اثر کشش حاصل ار نخ های لیفت ، تولید کلاژن و الاستین جدید تحریک شده ، در نتیجه به طور موثری بازسازی ، ترمیم و رفع افتادگی پوست صورت در پایان جلسه ی درمان انجام می شود .
لیزر
در اثر گرمای حاصل از اشعه ی مادون قرمز لیزر ، پروتئین کلاژن در زیر پوست گرم شده و این مسئله موجب سفت شدن پوست و ترمیم سلول های پوستی خواهد شد ، جهت دستیابی به نتایج مطلوب از این روش ، دو یا سه جلسه درمان با فاصله ی یک ماه نیاز خواهد بود .
بوتاکس
در این روش با تزریقات متعدد ، ماده ی بوتاکس در محل افتادگی و چین و چروک های صورت تزریق می گردد و بدین ترتیب در اثر خاصیت پرکنندگی و فلج کنندگی بوتاکس ، بلافاصله پس از تزریق ، افتادگی و چروک پوست از بین خواهند رفت .
تزریق ژل
این روش ، رایج ترین روش رفع افتادگی پوست می باشد ، با تزریق ژل هایی نظیر ؛ اسید هیالونوریک و کلاژن ، پوست سفت شده و افتادگی آن درمان می شود .
تزریق چربی
در این روش با گرفتن چربی از بدن خود فرد از نواحی که در آن چربی موضعی وجود دارد ، پس از فرآیند خالص سازی آن ، چربی با تزریقات متعدد به زیر پوست ، تزریق می شود ، بدین ترتیب افتادگی پوست ، پس از اتمام جلسه ی درمان ، به شکل موثری درمان خواهد شد . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X