تفاوت نتیجه و اثر میکرودرم کلینیکی و خانگی

تفاوت نتیجه و اثر میکرودرم کلینیکی و خانگی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تفاوت نتیجه و اثر میکرودرم کلینیکی و خانگی

میکرودرم نوعی لایه برداری مکانیکی است که در این روش با سایش ذرات کریستال با سرعت کنترل شده توسط دستگاه میکرودرم ابریژن ، لایه ی سلول های مرده پوست جدا شده ، تولید کلاژن و فیبروبلاست ها جدید تحریک می گردد و بسیاری از مشکلات و عوارض پوستی ، به شکلی موثر درمان می شود ، در نتیجه پوستی سالم و جوان ایجاد خواهد شد ، لایه برداری پوست را می توان به دو روش خانگی و کلینیکی انجام داد ، ار این رو در این مقاله ، تفاوت نتیجه و اثر میکرودرم کلینیکی و خانگی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

اثرات حاصل از میکرودرم ابریژن

با لایه برداری مکانیکی پوست ، به طور قابل قبولی می توان به ؛ پاکسازی پوست از سلول های مرده  ، بازسازی پوست ،  تولید کلاژن و فیبروبلاست ها ، محو کردن چین و چروک و خطوط ، بستن منافذ بزرگ و باز پوستی ، درمان جای آکنه و جوش  ، درمان بسیاری از آسیب های پوستی ، افزایش قطر پوست  ، کاهش  لکه های بارداری  ، محو سیاهی دور چشم و کاهش ترک های پوستی دوران حاملگی و افزایش وزن آنی پرداخت .

میکرودرم کلینیکی

در رابطه با میکرودرم کلینیکی می توان عنوان نمود که در کلینیک های تخصصی پوست و مو ، با ارائه ی خدمات زیبایی نظیر جوانسازی پوست با روش میکرودرم ، تاثیرات مثبت و ماندگاری در جهت رفع مشکلات پوست به کمک لایه برداری مکانیکی میکرودرم ایجاد می شود . در کلینک های زیبایی پزشک متخصص پوست با دانش تخصصی ، مهارت و تجربه ی کافی به لایه برداری پوست در عمق لازم  با روش میکرودرم ابریژن متناسب با عارضه پوستی و شدت آن می پردازد .

عمق لایه برداری با میکرودرم

عمق لایه برداری با میکرودرم ابریژن باید با توجه به نوع عارضه ی پوستی و شدت آن و همچنین نوع پوست فرد انجام شود ، زیرا هر نوع پوستی به روش لایه برداری خاص خود نیاز دارد ، به عنوان مثال پوست های خشک بسیار نسبت به لایه برداری حساس هستند از این رو ، لایه برداری در افراد با پوست خشک با دقت و ملایمت بیشتری انجام شود زیرا خود فرآیند لایه برداری موجب خشکی پوست خواهد شد که اگر پس از آن توصیه های مراقبتی ارائه شده از سوی پزشک توسط بیمار رعایت نگردد ، نه تنها میکرودرم ابریژن موجب رفع مشکل پوستی فرد نخواهد شد بلکه خشکی بیش از حد پوست موجب التهاب ، خارشی و حساسیت پوست خواهد شد . همچنین در پوست های خشک باید لایه برداری به گونه ای انجام شود که از چرب بودن پوست کاسته شود تا از این طریق دیگر مشکلات پوست برطرف گردد . لذا می توان نتیجه گرفت که میکرودرم کلینیکی روشی اصولی ، تخصصی و با انجام تمهیدات لازمه جهت رفع موثر مشکلات پوستی می باشد که زیر نظر پزشک متخصص با تنظیم صحیح دستگاه لایه برداری جهت دستیابی به نتایج مطلوب با کمترین عوارض انجام می شود در حالی که لایه برداری خانگی به صورت سطحی بوده و نمی توان با آن مشکلات پوست را به صورت اساسی درمان نمود ، در لایه برداری خانگی ، به نوع پوست توجه نمی شود و برای انواع پوست ها ، اسکراب و روش های لایه برداری یکسانی وجود دارد . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X